Jak donosi "Pikio", pewien mężczyzna zrobił w markecie niewielkie, niezbędne zakupy i udał się do kolejki prowadzącej wprost do kasy. Gdy nadeszła jego kolej, by zapłacić za towary, zestresował się i zaczął przepraszać, że blokuje kolejkę.

Niesamowita reakcja pani kasjerki

Jak to ze starszymi osobami bywa, pan raczej nie był miłośnikiem najnowszysch technologii. Zamiast wyjąć kartę i za jej pomocą uiścić należność za zakupy, wyciągnął z kieszeni portfel i wysypał z niego brzęczące drobniaki.

Gdy zaczął odliczać odpowiednią kwotę, mocno się zestresował tym, że jest w tym powolny, a czekający za nim ludzie byli tego świadkami. Rozgoryczony zaczął głośno przepraszać za to, że blokuje kolejkę, na co pani kasjerka zareagowała tak, jakbyśmy sobie tego życzyli na codzień. Powiedziała coś, co powinno zainspirować ludzi do podobnego usposobienia i podejścia do bliźnich.

To żaden problem, policzymy pieniądze razem.

Po chwili odliczona wspólnie kwota trafiła do kasy, a senior mógł zwolnić kolejkę bez poczucia poniżenia i wstydu. Ta sytuacja została opisana na mediach społecznościowych jako przykład zachowania, które powinno być dla wszystkich standardem i czymś naturalnym.

YT

Na facebookowym koncie Love What Matters, gdzie opiano zachowanie kasjerki, pojawiło się pod jej adresem mnóstwo pozytywnych i ciepłych komentarzy, co świadczy, że kobieta w swej dobroci nie jest jedyna. To cudowne, że tak wielu ludzi poparło ją i miejmy nadzieję, że gdy znajdują się w podobnej sytuacji, reagują równie spokojnie i empatycznie, co pani kasjerka.

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy zdarzyło się Wam czekać w kolejce do kasy z powodu starszej osoby? Czy ktoś jej wówczas pomógł?

O tym pisaliśmy: Takie Boże Ciało nie zdarzyło się nigdy. Proboszcz jednej z parafii wpadł na wyjątkowy pomysł

Zerknij także tutaj: Dostali zaproszenie na ślub. Kiedy je zobaczyli nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie mieli wątpliwości, narzeczeni przesadzili

Przypominamy także o tym: Ile teraz powinno się dać w kopercie młodej parze? Te kwoty wprost pustoszą kieszenie gości