Śmierć braci Galyon ogłosił w sobotę rano na Facebooku ich brat Dave. Mieszkańcy niewielkiego miasta Dayton w stanie Ohio w USA, w którym bliźniacy przyszli na świat śledzili ich życie od samych narodzin, przyszli na świat 28 października 1951 roku.

Zgodnie z informacją news.sky.com, cytowaną przez portal kobieta.interia.pl, bliźniacy zostali umieszczeni w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarsi żyjący bliźniacy syjamscy. Ronnie i Donnie urodzili się złączeni od mostka przez cały brzuch, dzielili również te same narządy płciowe. Matka braci nie wiedziała, że spodziewa się bliźniąt, a rodzina nie należała do majętnych. Gdy bliźniacy przyszli na świat to stali się lokalną atrakcją.

Rodzice braci, którzy ledwo wiązali koniec z końcem zdecydowali, by chłopcy przyłożyli się do zwiększenia dochodu rodziny i zaczęli jeździć po USA jako cyrkowa atrakcja i tak pracowali aż do 40. roku życia.

Nie żyją najstarsi bliźniacy syjamscy na świecie

Co ciekawe, bracia nigdy nie mieli pretensji o to, że w ten sposób spędzili swoje dzieciństwo. Do końca pozostali również niepiśmienni, gdyż szybko zaprzestali edukacji. Ich rodzice nie zgodzili się również na ich rozdzielenie, gdyż wówczas groziło to śmiercią jednego z nich.

W pewnym momencie odeszli na emeryturę i zamieszkali w domu, który kupili za zarobione na występach pieniądze. Nigdy nie założyli rodziny, ale aktywnie działali na rzecz lokalnej społeczności. Specjalnie dla nich zaprojektowano specjalny wózek inwalidzki, którym mogli się poruszać. Bracia zmarli 4 lipca w hospicjum, w otoczeniu rodziny.

Jak informował portal "Życie": ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. CZEKAŁO NA ODNALEZIENIE DEKADY. CO JEST W WIADOMOŚCI SPRZED LAT

Przypomnij sobie: JAKIE SĄ ULUBIONE SMAKI KANDYDATÓW NA PREZYDENTA? KULINARNE GUSTA ANDRZEJA DUDY I RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO KOMPLETNIE SIĘ RÓŻNIĄ

Portal "Życie" pisał również: JEDNE Z BANKÓW OSTRZEGŁ KLIENTÓW PRZED INSTALACJĄ FAŁSZYWYCH APLIKACJI. MOGĄ WYSSAĆ Z NASZEGO KONTA WSZYSTKIE ŚRODKI