U dwóch pracowników popularnej perfumerii Douglas we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej wykryto koronawirusa. Pozostali pracownicy zostali przebadani.Mimo zakażenia sklep jest dalej otwarty.

Jak podaje “Gazeta Wrocławska” kwarantanną zostało objętych ośmiu pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorymi. W sklepie aktualnie zostało dwóch pracowników. Sklepu niezamknięto.Koronawirusa wykryto w ubiegłym tygodniu.Jak donosi gazeta, w poniedziałek sklep był otwarty.

W rozmowie z “Gazetą Wrocławską” komentarza na temat sytuacji udzieliła przedstawicielka Douglas Polska Ewa Sadowska.

- Cały sklep został niezwłocznie poddany procedurze ozonowania pomieszczeń. Na terenie salonu obowiązują wszelkie środki ostrożności, wszystkie działania które są podejmowane w związku z sytuacją odbywają się w porozumieniu z sanepidem. Prewencyjnie planujemy ponowne badanie pracowników w ciągu najbliższych kilku dni - przekazała Sadowska

Douglas fot. Wiadomości kosmetyczne
Douglas fot. Wiadomości kosmetyczne


Mamy oświadczenie Galerii Dominikańskiej

W związku z zaistniałą sytuacją Galeria Dominikańska jest w stałym kontakcie z Dyrekcją perfumerii Douglas, która niezwłocznie poinformowała o zdarzeniu Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Wszystkie działania, które podejmujemy, odbywają się
w porozumieniu z sanepidem i według jego wytycznych.

Według przekazanych nam informacji wszyscy pracownicy perfumerii, którzy aktualnie obsługują klientów, zostali zbadani. Wyniki ich testów są ujemne.

Cała perfumeria została niezwłocznie poddana procedurze ozonowania. Nie ma zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa na inne powierzchnie usługowo-handlowe w Galerii Dominikańskiej.

Galeria funkcjonuje w oparciu o zasady bezpieczeństwa oraz pracy i obsługi klientów zgodne z wytycznymi dla centrów handlowych, które zostały opracowane przez Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Jesteśmy również w stałym kontakcie z naszymi najemcami. W bieżącej komunikacji przypominamy im o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i higieny – używaniu masek lub przyłbic, rękawiczek jednorazowych oraz częstej dezynfekcji rąk i powierzchni wspólnych, a także apelujemy o przypominanie klientom o obowiązujących zasadach.

Ponadto, zgodnie z przyjętymi przez nas procedurami bezpieczeństwa, firmy serwisowe stosują rotacje i separacje grup pracowników, by nie kontaktowali się ze sobą.

To też może cię zainteresować: Doda wystawiła mieszkanie na sprzedaż. Styl, w jakim urządziła wnętrza, robi ogromne wrażenie. Jak wygląda nieruchomość

O tym się mówi: Mama Antka Królikowskiego pełna niepokoju o syna. Małgorzata Ostrowska-Królikowska miała odkryć smutną prawdę