Nowo odkryte pająki z rodzinyC tenizidae to gatunki żyjące w maleńkich norach, które są idealnie przystosowane do polowań.Miejsca, w których znajdują się pająki są uzbrojone w system wspomagający wyłapanie swojej ofiary.

Pająki atakują z zaskoczenia.Są one niezwykle trudne do namierzenia.Australijscy naukowcy zdołali jednak odnaleźć kolejną grupę pająków.

Pająki Cryptoforis wywodzą się z grupyC ryptoforis hughesae. Nazwę zwierzętom nadała emerytowana badaczka specjalizująca się w ekologii populacyjnej profesor Jane Hughes.

- Jeśli przyjrzeć się uważnie, można znaleźć ten nowo opisany gatunek w większości lasów i rezerwatów przyrody w Brisbane - powiedział dr Jeremy Wilson, jeden z autorów odkrycia.

Cryptoforis hughesae fot. Interia
Cryptoforis hughesae fot. Interia

- Jeśli przyjrzeć się uważnie, można znaleźć ten nowo opisany gatunek w większości lasów i rezerwatów przyrody w Brisbane - powiedział dr Jeremy Wilson, jeden zautorów odkrycia.

To też może cię zainteresować: Doda wystawiła mieszkanie na sprzedaż. Styl, w jakim urządziła wnętrza, robi ogromne wrażenie. Jak wygląda nieruchomość

O tym się mówi: Mama Antka Królikowskiego pełna niepokoju o syna. Małgorzata Ostrowska-Królikowska miała odkryć smutną prawdę