Ministerstwo Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego postanowił wprowadzić nowe zmiany, które będą obowiązywały od 17 lipca. Dotyczą one wydarzeń artystycznych oraz rozrywkowych. Rząd zadecydował o wznowieniu wydarzeń, które będę musiał odbywać się pod odpowiednim reżimem sanitarnym.

Od 17 lipca ponownie będzie możliwa organizacja wydarzeń artystycznych oraz kulturalnych. Jednym z ograniczeń, które wprowadził rząd dotyczyć będzie ilości osób uczestniczących w wydarzeniu. Będzie można wznowić wydarzenia, których liczba gości nie będzie większa niż 150 osób. Należy pamiętać także o zachowaniu dystansu społecznego.

- Od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni - będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego.

Koncerty inne niż dotychczas / cdn.vysokeskoly.cz/
Koncerty inne niż dotychczas / cdn.vysokeskoly.cz/

- Od 20 czerwca prowadzenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki może być organizowane w pomieszczeniach, w tym w salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych oraz na otwartym powietrzu - w amfiteatrach i muszlach koncertowych, a także na otwartych i półotwartych obiektach sportowych – czytamy na portalu Pikio.

Nowe zmiany dotyczyć będą również stadionów sportowych. Zgodnie z podanymi przez rząd informacjami dostępnych będzie jedynie 25 procent miejsc obiektu. Jeżeli chodzi o takie obiekty jak np. kina, teatry obowiązywała będzie zasada 50% wolnych miejsc, miejsce które będą musiały być zajmowane naprzemiennie z zastosowaniem jednego pustego miejsca między siedzącymi.

Przypomnij sobie o… ZARAZ PO WYBORACH OPUBLIKOWANO KATECHEZĘ TADEUSZA RYDZYKA. JEGO SŁOWA DAJĄ DO MYŚLENIA

Jak informował portal Życie: KĄPIEL MOŻE POWIEDZIEĆ WIĘCEJ O NASZEJ OSOBOWOŚCI, NIŻ SIĘ WYDAJE. CHODZI O CZĘŚĆ CIAŁA, KTÓRĄ MYJEMY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI

Portal Życie pisał również o… WZRUSZAJĄCE SŁOWA MARKA KONDRATA OD DWULETNIEJ CÓRECZCE. AKTOR ZDECYDOWAŁ SIĘ ZDRADZIĆ PRAWDĘ, FANOM ŁZY STANĘŁY W OCZACH