Druga tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami. Już 12 lipca Polacy pójdą do urn, by zagłosować na swojego prezydenta. Wszyscy, którzy chcą zrobić to w miejscu innym niż to zameldowania, muszą zrobić jedną ważną rzecz. Zostało bardzo mało czasu!

Wielu Polaków skorzystał z możliwości głosowania w wyborach prezydenckich w miejscu innym niż to w którym są zameldowani. Będą mieli oni również taką samą możliwość podczas głosowania, które rozstrzygnie i wyłoni prezydenta. Wszyscy, którzy głosowali korzystają z możliwości dopisania się do spisu wyborców będą mieli też taką możliwość w wyborach które odbędą się 12 lipca. Wystarczy zrobić jedną rzecz.

Czy wybory są zagrożone? / notesfrompoland.com
Czy wybory są zagrożone? / notesfrompoland.com

Jak się okazuje wniosek o dopisanie do spisu wyborców innej gminie trzeba złożyć w odpowiednim terminie. Aby wziąć udział w drugiej Turze wyborów prezydenckich 2020 należy wniosek złożyć do 7 lipca.

Co ważne jeżeli wniosek tego typu został złożony już wcześniej przy okazji pierwszej tury czyli do 23 czerwca jest możliwość skorzystania z tego wniosku jeszcze raz bez konieczności ponownego składania.

Co ważne, stwaiając krzyżyk upewnij się, że twoja karta wyborcza ma stempel!

Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl
Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl
Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl

To też może cię zainteresować: Małgosia Rozenek-Majdan w romantycznej scenerii z Heniem. Zapowiada pomoc wszystkim kobietom, które będą tego potrzebować. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żony premierów Polski. Kreatorki mody porównały niedzielne wizerunki pań Tusk i Morawieckiej. Ich wnioski zaciekawiły media