Swędzące bąble po ukąszeniu owadów to jedno z najmniej przyjemnych odczuć. Jest wiele sposobów, które potrafią zdziałać cuda i pozbyć się nielubianego poczucia swędzenia. Jak się okazuje można to zrobić stosując naturalne sposobu, którymi ratowały się nasze babcie.

Jak zniwelować nieprzyjemne uczucie po ugryzieniu owada?

Szałwia

Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się nielubianego uczucia jest stworzenie środka na bazie szałwii. Wystarczy jedną łyżkę suszonej rośliny zalać czterema szklankami wrzątku. Napar parzyć przez 15 min a następnie przecedzić a następnie przemywać tym rany trzy razy dziennie.

Cebula

Zawarte w cebuli takie związki jak np. Siarka czy olejki eteryczny idealnie co ją nieprzyjemny swędzenie i powodują to, że bąbel szybko znika. Dodatkowo zawarte w cebuli minerały oraz witaminy przyspieszają proces gojenia się rany po ugryzieniu. Wystarczy cebule ugotować małej ilości wody i rozgnieść. Papkę nakładać na ranę.

Skuteczny sposób na komary, źródło: TVP Info
Skuteczny sposób na komary, źródło: TVP Info
Skuteczny sposób na komary, źródło: TVP Info

Dziurawiec

Dziurawiec znany jest z przeciwzapalnych, łagodzących pieczenie oraz ból czy swędzenie właściwości. Aby przygotować papkę leczniczo na bazie dziurawca należy jedną łyżkę suszonego ziela zalać szklanka wrzątku i odstawić do zaparzenia. Sporządzonym naparem przemywać ugryzienia. Stosować trzy razy na dobre.

Komar. Źródło: Youtube
Komar. Źródło: Youtube
Komar. Źródło: Youtube

To też może cię zainteresować: Małgosia Rozenek-Majdan w romantycznej scenerii z Heniem. Zapowiada pomoc wszystkim kobietom, które będą tego potrzebować. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żony premierów Polski. Kreatorki mody porównały niedzielne wizerunki pań Tusk i Morawieckiej. Ich wnioski zaciekawiły media