Pandemia koronawirusa daje się we znaki wszystkim. Właśnie dlatego lekarze oraz naukowcy pracują nad szeregiem udogodnień oraz praktycznych rozwiązań, które mogą przydać się do czasu opanowania COVID-19.

Jak podaje portal Parenting, teraz na tapet wzięli jeden z ważnych tematów – poród. Postanowili stworzyć łóżko porodowe, które można wykorzystać podczas pandemii. Jak wygląda i co o nim sądzą pracownicy służb medycznych?

Łóżko dla rodzących w dobie koronawirusa

Łóżko różni się od standardowych zabezpieczeniem, które ma chronić medyków – rodząca kobieta jest zakryta plastikową folią aż do pasa. Folia trzyma się na stelażu, który jest elementem łóżka.

Co na ten temat sądzi polska położna, Sylwia Ura-Polat?

Uwaga. Tureccy lekarze wymyślili świetny sposób na zabezpieczenie rodzącej kobiety z covidem. A amerykański żurnal...

Posted by Birth Coach Project - Położna Sylwia Ura-Polak on Monday, June 15, 2020

„Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać” – mówi. Podkreśla także, że łóżko zostało opracowane przez profesorów i anestezjologa, zaś amerykańskie czasopismo ginekologiczne „AJOG” potraktowało ten pomysł poważnie.

„Folia na głowie, maseczka, pozycja ginekologiczna do porodu. To chyba jedno z tych badań, gdzie eksperyment się udał, ale pacjent zmarł, bo się udusił. Ale przynajmniej jest nazwa tego ustrojstwa! Delivery Table Shield” – komentuje położna

„To chyba mógł wymyślić tylko ktoś, kto patrzy na rodzącą przez pryzmat samej pochwy” – stwierdza.

Dodaje, że poziom położnictwa w XXI wieku jest dla niej zadziwiający.

„Ja się nie dziwię, że kobiety chcą rodzić poza szpitalem i coraz mniej ufają takim ‘autorytetom’” – zauważa.

„Prawa kobiet i bezpieczeństwo medyczne ciężarnych i noworodków obrywają, jak widać nie tylko w Polsce. Ogromnie to smutne” – pisze.

Pod postem położnej znalazło się wiele kobiet, które mają podobne zdanie.

Ciąża. Źródło: poradnikzdrowie.pl
Ciąża. Źródło: poradnikzdrowie.pl

„Godzimy się na okaleczanie nas, na eksperymentowanie na nas i dzieciach, na wlewanie hektolitrów antybiotyków i innych medykamentów, na zabieranie nam dzieci po porodzie, a na koniec jeszcze jesteśmy wdzięczne, że dziecku uratowano życie” – zauważa jedna z kobiet.

„Kiedyś się ludzi torturowało i nazywało się to torturowaniem. Dzisiaj, może nieświadomie, ale same się na to godzimy.”

I fakt – w dobie koronawirusa w szpitalach jest chaos. Zagrożenie dla medyków oraz innych jest ogromne, ale chyba nie tędy droga.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: POCZĄTEK WAKACJI ZAINAUGUROWANY NA BAGRACH LICZNYMI MANDATAMI. ZA CO KARALI STRAŻNICY MIEJSCY

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: ODNOTOWANO KOLEJNY PRZYPADEK ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W MIEŚCIE. CO JESZCZE ZNALAZŁO SIĘ W RAPORCIE SANEPIDU

Portal Życie pisał również o… 14-LATKA WYSZŁA Z DOMU I ŚLAD PO NIEJ ZAGINĄŁ. MATKA DZIEWCZYNY WE ŁZACH WYCHODZI Z ROZPACZLIWYM APELEM, PROSI O POMOC I INFORMACJE