Miniony weekend okazał się być wymarzonym pod względem pogody początkiem wakacji. Wielu mieszkańców Krakowa wybrało się więc na plażę na terenie Płaszowa by się zrelaksować i poopalać.

Nad zalew Bagry wybrała się także straż miejska, ale w zupełnie innym celu.

Funkcjonariusze sprawdzili stosowanie się do przepisów co w efekcie doprowadziło do wystawienia aż ponad 130 mandatów opiewających na kwotę prawie 10 tysięcy złotych.

Za co karali strażnicy miejscy?

Jak ujawnia przedstawiciel Straży Miejskiej w Krakowie, wykroczenia dotyczyły głównie spożywania napojów procentowych, zakłócania spokoju, zaśmiecania terenu, urządzania grilla w miejscach zabronionych, wprowadzania psów bez kagańców oraz parkowania samochodów.

fot. 52weekendy.pl

Funkcjonariusze ukarali w weekend na Bagrach aż 134 osoby i pouczyli 10 kolejnych. Łączna suma mandatów wyniosła 9 990 złotych.

Przypomnij sobie o: Nowe zakażenia koronawirusem w województwie. Niepokojące dane z sanepidu w Krakowie

Jak informował portal Życie: Małopolska: trwa zliczanie głosów. Wiadomo już jednak jak głosowali mieszkańcy województwa we wczorajszych wyborach prezydenckich

Portal Życie Kraków pisał również o: Czeka nas pochmurny poniedziałek. Co jeszcze znalazło się w prognozie pogody na początek tygodnia