Wczorajsze sondaże exit poll podały, że I turę wygrał Andrzej duda uzyskując 41,8%. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z 30,4%. Wiadomo też, że frekwencja była wysoka.

Cząstkowe wyniki regularnie podawane przez Państwową Komisję Wyborczą wskazują, że rośnie poparcie dla obecnego prezydenta RP.

PKW podała na razie wyniki z 87,16% obwodów głosowania. Wynika z nich, że Andrzej Duda zdobył 45,24% głosów, a Rafał Trzaskowski 28,92%.

fot. Subregion Zachodni

Jak głosowała Małopolska?

Według exit poll Andrzej Duda wygrał w 12 województwach, w tym i w Małopolsce gdzie miała uzyskać 46,3% głosów.

Mieszkańcy województwa nie zawiedli również pod względem frekwencji. Jak podaje PKW, do godziny 17.00 w wyborach prezydenckich zagłosowało prawie 51% uprawnionych.

Najwyższą frekwencję odnotowano w powiecie nowosądeckim, który uznawany jest za bastion Prawa i Sprawiedliwości, bocheńskim oraz myślenickim.

Przypomnij sobie o: Małopolska: Nowe realia zabawy w klubach nocnych. Gdzie i jak odbywają się imprezy w Krakowie

Jak informował portal Życie: Utrudnienia dla kierowców do końca wakacji. Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy jednej z ulic

Portal Życie Kraków pisał również o: Czeka nas pochmurny poniedziałek. Co jeszcze znalazło się w prognozie pogody na początek tygodnia