W czwartek 2 lipca przebudowa ulicy Klasztornej wejdzie w kolejny etap prac. Spowoduje to zmianę w organizacji ruchu, a tym samym liczne utrudnienia dla kierowców, które mają potrwać aż do końca wakacji.

Co się zmieni?

Od skrzyżowania z ul. Odmętową aż do ronda przy moście Wandy wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. W kierunku przeciwnym trzeba będzie pojechać ul. Zagłoby oraz Odmętową.

Na czas remontu znikną też progi zwalniające na ul. Odmętowej.

Remont drogi

Prace na ulicy Klasztornej obejmują odcinek od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wanda i zaczęły się jeszcze w kwietniu.

Pierwszy etap skupił się na remoncie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. W planach jest jeszcze m.in. odnowienie nawierzchni jezdni oraz chodników, przebudowanie przystanków autobusowych, a także ustawienie ekranów akustycznych.

Remont nawierzchni obejmie też ulice poprzeczne: Żaglowa, Odmętowa, Jutrzyńska, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowska.

Łączny koszt inwestycji wyniesie blisko 25 milionów złotych.

Przypomnij sobie o: Małopolska: sporo zakażonych i wyleczonych w województwie. Sanepid podał nowe dane

Jak informował portal Życie: Będą kolejne zmiany w komunikacji. Rozpoczyna się remont torowiska za ponad milion złotych

Portal Życie Kraków pisał również o: Władze miasta przypominają o konieczności przedłużenia Krakowskiej Karty Miejskiej. Jakie są jej zalety