Władze poinformowały o pracach remontowych, które rozpoczną się już w poniedziałek 29 czerwca na węźle “Wanda”. Mają one potrwać przez cały lipiec. Łączny koszt szacuje się na ponad milion złotych.

Co się zmieni?

Z powodu wymiany zwrotnic, krzyżownic i szyn łukowych na torowisku przy skrzyżowaniu ulic św. Gertrudy i Dominikańskiej planowane są poważne zmiany w organizacji ruchu.

Całkowicie zostanie wyłączony ruch kołowy na ulicy Dominikańskiej, a dokładniej od skrzyżowania z ulicą Poselską, aż do ulicy św. Gertrudy.

Wyznaczono już objazd, który poprowadzi ulicami: Franciszkańską, Straszewskiego, Podzamcze, św. Idziego.

fot. Transinfo

Planowane zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej

Wiadomo już, że zawieszone będą linie numer 2, 5, 6, 10, 14, 16, 17, 49, z kolei zlikwidowane zostaną numery 71 oraz 78.

Zmiany obejmą też linie nr: 1, 4, 8, 9, 12, 13, 18, 19, 24, 52, 70, 74, 76 oraz 79.

Na zmienionych odcinkach zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Więcej informacji można znaleźć na stronie MPK Kraków.

Przypomnij sobie o: Tych kobiet poszukuje małopolska policja. Widziałeś, zadzwoń

Jak informował portal Życie: Małopolska: niespokojna pogoda nie odpuszcza. Możliwe są burze i grad. Co jeszcze przewidują meteorolodzy na czwartek

Portal Życie Kraków pisał również o: Władze miasta przypominają o konieczności przedłużenia Krakowskiej Karty Miejskiej. Jakie są jej zalety