Ministerstwo Edukacji podał do informacji jak wyglądać będzie podstawowa procedura powrotu dziecka do przedszkola. Jak się okazuje na drodze rodzicom i opiekunom może stanąć jeden punkt, którego nie da się ominąć. Potrzebne będzie zaświadczenie. Rodzice zaczynają się buntować.

Nowe zasady dotyczące powrotu dzieci do przedszkoli

– Dyrektor przedszkola ma prawo zażądać zaświadczenia lekarskiego, że dziecko jest zdrowe, jeśli wraca ono po chorobie, a nadal ma np. podwyższoną temperaturę – powiedział Dariusz Piontkowski podczas oficjalnej konferencji Ministerstwa Edukacji.

Większość zadowolonych na konferencji pytań dotyczyła tego jak wygląda aktualna sytuacja szkolnictwa spowodowana pandemią koronawirusa. Padły także pytania dotyczące tego, co wtedy kiedy dziecko jest przeziębione jednak nie ma koronawirusa.

Dzieci skarżyły się na dziwne objawy. Źródło: edziecko.pl
Dzieci skarżyły się na dziwne objawy. Źródło: edziecko.pl
Dzieci skarżyły się na dziwne objawy. Źródło: edziecko.pl

– […] w wytycznych wyraźnie wskazaliśmy, że dziecko z podwyższoną temperaturą, z objawami choroby nie może być przyjęte do przedszkola,nawet jeśli rodzic chciałby to zrobić, to dyrektor przedszkola, szkoły nie powinien tego dziecka przyjmować — podkreślił szef MEN podczas konferencji.

Jak dodał minister edukacji rodzice bezwzględnie muszą stosować się do poleceń dyrekcji. Jeżeli przedszkole odmówi opieki nad przeziębione maluchem decyzja jest niepodważalna.

Coraz więcej dzieci w przedszkolach!/screen Pixabay
Coraz więcej dzieci w przedszkolach!/screen Pixabay

Jak informował portal „Życie”: śledczy są o krok od wyjaśnienia zdarzeń wokół Dawidka Ż. Są najnowsze informacje, czy wkrótce dowiemy się, co stało się z 5-letnim chłopcem