Oczywiście kwiat powoli umiera, ale szkoda wyrzucić takie piękno, co robić?

Ożyw kwiat

Storczyki są dość wytrwałymi roślinami, możliwa jest "resuscytacja", nawet jeśli kwiat jest już bez korzeni. Bez względu na to, jak złe może się wydawać zdrowie rośliny, zawsze istnieje szansa na jej uratowanie.

Jeśli wszystko zostanie zrobione dobrze, po kilku miesiącach orchidea wyzdrowieje i będzie mogła ponownie zakwitnąć!

Jeśli twoja orchidea pozostanie bez liści, łodygi kwiatowe wyschną, to nadszedł czas, aby jak najszybciej wykonać resuscytację rośliny! Zacznij od zbadania korzeni. Jeśli są pokryte nalotem lub mają wyraźne oznaki rozkładu, należy je ostrożnie usunąć.

Uważaj: jeśli pozostanie co najmniej jeden dotknięty zmianą obszar, roślina nie przeżyje. Ponadto konieczna jest dezynfekcja, w tym celu odpowiedni jest roztwór nadmanganianu potasu. Zanurz w nim resztki systemu korzeniowego na kilka minut.

Następnie roślinę można przesadzić na nowe podłoże, ale pod warunkiem, że większość korzeni przetrwała. Сo jeśli nic z nich nie zostanie?

Drugie życie dla orchidei bez korzeni

Jak więc ożywić orchideę, która została całkowicie pozbawiona korzeni? Aby to zrobić, potrzebujesz czystej torby, do której musisz wlać lekko, aby uzyskać wilgotne środowisko. Tam odkładamy korzenie rośliny, mocno wiążemy torbę.

Co dwa do trzech dni sprawdzamy stan korzeni. Jeśli choroba nie pojawia się już w ciągu dwóch dni, nasza misja zakończyła się sukcesem. Teraz musisz poczekać, aż młode korzenie wyrosną do pięciu centymetrów, po czym orchideę można przenieść do nowego domu z lekko zwilżonym podłożem.

Możliwa jest również resuscytacja orchidei w wodzie. Aby to zrobić, po usunięciu martwych korzeni należy ją umieścić w pojemniku z wodą. Z tym wszystkim, jak pokazuje praktyka, pierwsza metoda jest bardziej czasochłonna, ale także bardziej skuteczna, ponieważ daje znacznie większą szansę na sukces.

Zadbaj o swoich egzotycznych faworytów, opiekuj się nimi, a podziękują Ci luksusowym kwitnieniem!

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA