Jedną z konsekwencji braku witamin w organizmie jest bezsenność. Niedoborem jakich witamin może być spowodowana i jak uzupełnić ich zapasy?

D

Według naukowców niedobór witaminy „słonecznej” D doświadcza ogromnej liczby ludzi na naszej planecie.

Udowodniono, że jego brak prowadzi do bezsenności. Wszyscy badacze zgadzają się, że osoba z niedoborem witaminy D nie może spać dłużej niż 4-5 godzin dziennie, co prowadzi do zmęczenia i osłabienia w ciągu dnia. W tym samym czasie sen staje się przerywany i krótkotrwały.

Możesz uzupełnić witaminę D tylko przebywając na słońcu. Aby poprawić syntezę w organizmie, niektóre zdrowe produkty powinny być zawarte w diecie, w tym naturalne sery i inne produkty mleczne, czerwone ryby, jaja kurze, grzyby i rośliny strączkowe.


A i E

Utrzymanie prawidłowej równowagi witaminy A w organizmie jest ważne dla poprawy nie tylko snu, ale także stanu skóry, ponieważ ten składnik może hamować proces starzenia się naskórka.

To prawda, że ​​warto pamiętać, że witaminy A i E są wchłaniane tylko w parach, więc musisz używać produktów zawierających je razem. Aby uzupełnić podaż tych witamin, zwiększ ilość warzyw, ryb, jajek, suszonych owoców, marchwi, orzechów w diecie i pamiętaj o dodaniu do niej oliwy z oliwek.Witaminy B

Dla układu nerwowego witaminy B (B1, B6 i B12) są niezbędne. Przy regularnym stosowaniu produktów o zwiększonej zawartości w ciele zachodzą najkorzystniejsze procesy, które prowadzą do normalizacji mózgu, a także skutecznego eliminowania nerwicy i wszelkiego rodzaju problemów ze snem.

Witamina B6, która odpowiada za głębokość tego procesu, a także za normalną aktywność mózgu, jest szczególnie cenna dla normalizacji snu, a witamina B12 pozwala mózgowi normalnie zrelaksować się podczas odpoczynku i wznowić. Jeśli ludzkie ciało ma wystarczającą ilość witaminy B12, to następnego ranka nie odczuwa „zmęczenia” i senności, co czyni go produktywnym i aktywnym dniem.

Aby uzupełnić rezerwy witamin z grupy B, osoba musi jeść płatki zbożowe i orzechy, w których się znajduje.


C

Witamina C wzmacnia układ odpornościowy, oszczędzając w ten sposób nie tylko przed zwykłymi przeziębieniami, ale także przed awarią układu nerwowego, dzięki czemu człowiek dosłownie ścigają napady zmęczenia i zaburzenia snu.

Aby uzupełnić witaminę C, musisz używać nie tylko owoców cytrusowych, ale także roślin strączkowych, jabłek, czarnych porzeczek, a także sałaty, bananów i kiwi.

Potas i magnez wpływają na sen

Aby pożegnać się z bezsennością na zawsze, musisz upewnić się, że organizm nie ma niedoborów składników, takich jak magnez i potas, których głównym zadaniem jest stymulowanie normalnego funkcjonowania mózgu.


Naukowcy od dawna ustalili, że brak potasu prowadzi do częstej nerwicy, która zakłóca normalny sen we właściwym czasie. Z kolei niedobór magnezu powoduje depresję, w której zdrowy sen również staje się bardzo problematyczny (podczas odpoczynku osoba zaczyna odczuwać skurcze, jego sen jest przerywany, a rano dyskomfort w plecach i szyi).

Aby uzupełnić magnez, musisz jeść banany, czekoladę, orzechy i pestki dyni, a potas znajduje się w warzywach, czerwonych rybach, awokado i pieczarkach.


Jak informował portal „Życie”: MINĘŁY DOKŁADNIE DWIE DEKADY, ODKĄD LIDERA CHŁOPCÓW Z PLACU BRONI NIE MA JUŻ Z NAMI. ZDARZENIE Z UDZIAŁEM BOGDANA ŁYSZKIEWICZA PAMIĘTA SIĘ DO DZIŚ

Przypomnij sobie: ZACHOWANIE MĘŻA BARBARY KURDEJ-SZATAN TOTALNIE ZDUMIAŁO OBSERWATORÓW. NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ, RAFAŁ SZATAN SKORY DO WIELKICH GESTÓW

Portal „Życie” pisał również: NIE DO UWIERZENIA, ILE LAT MINĘŁO OD ŚLUBU PIOTRA I AGATY RUBIKÓW. CHOĆ NIKT NIE WRÓŻYŁ IM DŁUGIEGO ZWIĄZKU TO ŚWIĘTUJĄ KOLEJNĄ ROCZNICĘ