Historia, którą za chwilę przeczytacie, potrafi wycisnąć łzy z oczu. Portal Wiesz.io przytoczył wzruszającą opowieść.

Historia o wilku-bohaterze

Akcja toczyła się w górach, nieopodal lasu. To właśnie tam znajdowała się wioska. Wśród jej mieszkańców był także chłopiec, Nikołaj – zaledwie pięcioletni brzdąc. Wychowywał się on z wilkiem zwanym Gray, który był jego równolatkiem i najlepszym przyjacielem.

Zwierzę trafiło do rodziny Nikołaja podczas chrztu chłopca, podarował je przyjaciel rodziny. Wszyscy byli przekonani, że jest to pies, i bardzo ucieszyli się z nowego członka rodziny.

Wilk. Źródło: Youtube
Wilk. Źródło: Youtube

Z czasem jednak okazało się, że Gray wyrósł na dorodnego wilka. Wszędzie chodził ze swoim małym przyjacielem. Pewnego razu podczas urodzin mamy Nikołaja został zapięty na smyczy, gdyż w domu było wielu gości.

Nagle rodzice chłopca zauważyli, że nie ma go w domu. Zaczęli pytać innych mieszkańców o to, czy widzieli gdzieś dziecko, sami szukali i nawoływali brzdąca. Niestety, ani śladu malca.

W końcu ktoś zaproponował, by Gray, który szedł na smyczy przy nodze, został odpięty. Śmiano się, że mógłby znaleźć Nikołaja, choć nikt w to nie wierzył.

Tymczasem odpięty ze smyczy wilk zniknął w otchłani lasu. Kolejnego dnia udało się znaleźć Nikołaja – grzybiarz usłyszał nawoływanie wilka i poszedł w jego kierunku, a tam zauważył przytulonego do zwierzęcia malca i wezwał pomoc.

Nikołaj był cały brudny, miał porysowaną twarz. Lekarze byli zdziwieni, że chłopiec jeszcze żyje. Trafił do szpitala.

Wilk. Źródło: Youtube
Wilk. Źródło: Youtube

Gray nie był w stanie się podnieść – jego kark był cały spuchnięty od ugryzienia żmii. Uratował swojego przyjaciela, wyciągając go z głębi lasu w tereny, gdzie ktoś mógł zauważyć chłopca i uratować go.

Gray nigdy więcej nie wstał – odszedł w ciszy, jako milczący bohater i najlepszy przyjaciel Nikołaja. Zanim ogarnął go wieczny sen, dopilnował jeszcze, by lekarze zajęli się chłopcem – wtedy odszedł.

Wszyscy mieszkańcy byli wzruszeni zachowaniem wilka. Pochowano go na skraju wsi, blisko ogromnej sosny, a obok zbudowano pomnik na cześć Graya.

Dziś Nikołaj jest już dorosły, jednak nigdy nie zapomina o swoim czworonożnym przyjacielu. Zawsze, gdy odwiedza rodzinne strony, idzie także do pomnika wilka-bohatera.

Przypomnij sobie o… ŻONY ZNANYCH PIŁKARZY WSPIERAJĄ SIĘ W TRUDNYCH CHWILACH. ANNA LEWANDOWSKA DORADZIŁA MAŁGORZACIE ROZENEK

Jak informował portal Życie: 350 ZŁ MIESIĘCZNIE WIĘCEJ DLA EMERYTÓW. WSZYSTKO DZIĘKI KORZYSTNEJ WALORYZACJI. CO ZROBIĆ, BY DOSTAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE

Portal Życie pisał również o… MEDIA PRZEKAZAŁY INFORMACJĘ DOTYCZĄCĄ ŁUKASZ SZUMOWSKIEGO. NA TĘ DEKLARACJĘ CZEKAŁO WIELU POLAKÓW