Przesadzenie tej rośliny jest niezwykle czasochłonnym i odpowiedzialnym procesem. Przesadzamy, gdy kwiat jest zbyt duży, a doniczka nie zapewnia wystarczającej przestrzeni korzeniom. W tym momencie właściciele idą do sklepu po większą plastikową doniczkę.

Dziś proponujemy przejrzenie zwykłej uprawy storczyków w plastikowych doniczkach i zainspirowanie się nowymi pomysłami na niesamowite kompozycje żywych storczyków.

Szklane doniczki.

Storczyki można przesadzać do szklanych doniczek tylko pod jednym warunkiem, jeśli w takim pojemniku są dziury. Powinno ich być dość, im więcej, tym lepiej. Odmiany storczyków, takie jak Wanda, Ascocenda lub Phalaenopsis, można hodować w doniczce bez dziur, ale koniecznie przesadź roślinę bez podłoża.

Drewniane klocki.

Możliwe jest przeszczepienie storczyka z plastikowej doniczki w bloku tylko wiosną, gdy system korzeniowy kwiatu rośnie tak bardzo, jak to możliwe. W blokach korzenie storczyków szybko wysychają, dlatego należy je codziennie nawilżać. Bloki są zwykle stosowane w małych szklarniach.

Przesadzanie kilku roślin do jednej doniczki.

Te kompozycje są niezwykłe i wszyscy są zafascynowani. Jeśli jednak zdecydujesz się to zrobić, pamiętaj, że korzenie tych storczyków będą ściśle powiązane i mogą przenosić między sobą choroby. Aby tego uniknąć, oferujemy następujące wyjście z sytuacji: musisz umieścić w jednym koszu, doniczce lub wazonie kilka storczyków w osobnych doniczkach.

Bambusowe doniczki.

Przy takiej uprawie storczyków konieczne jest częste opryskiwanie rośliny, ponieważ podłoże szybko wysycha.

Doniczki z siatki.

Taka pula to bardzo ryzykowny pomysł. W takich warunkach storczyk należy często podlewać nie tylko wodą, ale także nawozami.

Ozdobne gałęzie.

Jeśli dodasz kilka drewnianych gałązek do orchidei, możesz uzyskać niezwykłą kompozycję. Ostrożnie owinąć korzenie orchidei mchem i spryskać dwa razy dziennie.

Którą opcję najbardziej lubisz?

Jak informował portal „Życie”: MINĘŁY DOKŁADNIE DWIE DEKADY, ODKĄD LIDERA CHŁOPCÓW Z PLACU BRONI NIE MA JUŻ Z NAMI. ZDARZENIE Z UDZIAŁEM BOGDANA ŁYSZKIEWICZA PAMIĘTA SIĘ DO DZIŚ

Przypomnij sobie: ZACHOWANIE MĘŻA BARBARY KURDEJ-SZATAN TOTALNIE ZDUMIAŁO OBSERWATORÓW. NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ, RAFAŁ SZATAN SKORY DO WIELKICH GESTÓW

Portal „Życie” pisał również: NIE DO UWIERZENIA, ILE LAT MINĘŁO OD ŚLUBU PIOTRA I AGATY RUBIKÓW. CHOĆ NIKT NIE WRÓŻYŁ IM DŁUGIEGO ZWIĄZKU TO ŚWIĘTUJĄ KOLEJNĄ ROCZNICĘ