Sen odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Przyjęło się mówić, że sen to zdrowie. Kiedy śpimy nasz mozg porządkuje zebrane w ciągu dnia informacje, a ciało odpoczywa.
Niewystarczająca ilość snu negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Kiedy budzimy się nie wyspani, czujemy przemęczenie. Za zły stan fizyczny po przebudzeniu odpowiada także temperatura pomieszczenia, w którym spaliśmy.
Jak się okazuje, negatywny wpływ na sen ma spanie w pomieszczeniu, w którym jest gorąco. Bywa to uciążliwe zwłaszcza latem. Spiąc w ten sposób organizm nie wypoczywa, a budząc się rano będziemy już odczuwać przemęczenie. Jak twierdzi Dr Nerina Ramlakhan, ekspertka od snu, mózg ludzki funkcjonuje znacznie lepiej w niższych temperaturach.

Sen. Źródło: wsieci24.pl
Sen. Źródło: wsieci24.pl
Sen. Źródło: wsieci24.pl

Jak spać, by wyspać się w upale?

Jak się okazuje jedym z najlepszych sposobów na spokojną noc mimo upału, jest zrezygnowani z koca czy kołdry. Najlepiej jest spać przykrywając sie samą poszewką.
Niektórzy są zdania, że jednym lepszych sposobów jets nakrywanie się wilgotnym przescieradlem. Podobno ma przynieść to szybkie ukojenie, ochlonedzie i zrelaskowanie naszemu przegrzanemu organizmowi.

Jednym z ciekawszych sposobów, który okazuje się być popularnym wśród internautów jest... mrożenie poduszki! Jak się okazuje zmrożona poduszka ochładza nasz organizm jeszcze bardziej niż wilgotne prześcieradło, zwłaszcza dlatego, że znacznie obniża temperaturę naszej głowy.

Sen. Źródło: mumla.pl
Sen. Źródło: mumla.pl
Sen. Źródło: mumla.pl

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT