Jak podaje "Lelum", SMS z alertem pogodowym krąży dziś po Polsce. Dotyczy on dzisiejszej sytuacji pogodowej na wschodzie kraju. W ciągu dnia i w nocy będzie tam bardzo niebezpiecznie.

ALERT Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Jak widnieje na twitterowym profilu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dzisiaj w ciągu dnia, oraz w nocy czekają nas niebezpieczne burze silny, porywisty wiart, oraz gradobicie.

RCB

Podwójny wykrzyknikUwaga #AlertRCB Podwójny wykrzyknik Dziś (20.06) i w nocy prognozowane burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Alert RCB dla osób przebywających w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

Mieszkańcy praktycznie całej Polski otrzymali lub otrzymają SMS z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, którego treść stanowi alert pogodowy.

Uwaga! Dziś (20.06) i w nocy prognozowane burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie.

IMGW

W żadnym wypadku nie należy ignorować takiej wiadomości. Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, wymieniono szczegółowo rejony Polski, które znajdą się w niebezpieczeństwie:

Alert RCB o takiej treści został wysłany do odbiorców przebywających w: województwie podlaskim, powiatach województwa warmińsko-mazurskiego: braniewskim, ostródzkim, nidzickim, bartoszyckim, lidzbarskim, olsztyńskim, m. Olsztyn, szczycieńskim, mrągowskim, kętrzyńskim, węgorzewskim, giżyckim, piskim, gołdapskim, oleckim, ełckim oraz w Olsztynie. Porywy wiatru mogą osiągać 90 km/h, a opady deszczu do 60 mm. Lokalnie możliwy grad.

O tym pisaliśmy: Bartosz Żukowski przez lata przechodzi trudne chwile. Serialowy Walduś wciąż wierzy, że rozwiąże problem

Zerknij: Małgorzata Gersdorf na pewno nie cierpi biedy na emeryturze. Innym emerytom takie sumy nie mieszczą się w głowie