Jak podaje portal „Deon”, dla każdego, kto szuka pomocy „sprawdzonego” świętego, idealnym wyborem będzie św. Rita.

Co wiadomo o świętej?

Rita chciała wstąpić do klasztoru w wieku 18 lat, ale jej rodzice mieli dla niej inny plan – znaleźli dla niej męża. Jej mąż był typem awanturnika, ale nawet Ricie obdarzonej wyjątkowym darem do rozwiązywania konfliktów nie udało się ugasić jego temperamentu. Temperament doprowadził go do śmierci.

Po śmierci synów (najprawdopodobniej na dżumę) chciała wstąpić do zakonu. Odmówiono jej, bo wśród zakonnic były prawdopodobnie krewne zabójców jej męża. Kiedy ponownie poprosiła o przyjęcie, postawiono jej warunek pogodzenia się z rodziną zabójców męża. Wybaczyła im i uzyskała wybaczenie. Resztę życia spełniła w zakonie.

YouTube

Modlitwa do św. Rity

Święta Rito, Patronko moich spraw, Orędowniczko w sytuacjach wymagających, kobieto pełna cierpliwości, pogromicielko zła, lekarko chorych, pociecho smutnych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana, naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego!

Z głębi serca modlę się do Ciebie i zarazem błagam, módl się za mną o uległość woli Bożej we wszystkich trudach i przeciwnościach mojego życia. Pomóż mi dobrze przeżyć to, co trudne. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito, i spraw, abym doznał skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne.

Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę ... (wymienić ją) i spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mógł dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować, i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

YouTube

To też może cię zainteresować: Parafianie byli wstrząśnięci. Lucyfer w jednym z polskich kościołów. Co dokładnie się wydarzyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Koronawirus na maturze. Jeden z nauczycieli zasiadających w komisji był zarażony

O tym się mówi: Tysiące emerytów otrzymują świadczenie poniżej godności. Ich liczba rośnie w potężnym tempie