Matka tej 14-letniej dziewczynki nie dawała swojej córce spokoju, nieustannie posądzając dziewczynę o to, ze unika mycia się i nie trzyma zasad higieny. Ponieważ na jej szyi cały czas widoczny był „brudny” ciemny ślad, cała rodzina uważała nastolatkę za flejtucha.

Matka dziewczyny postanowiła nareszcie zabrać ją do lekarza, a gdy ten wyjawił przyczynę dziwnego znamienia wokół karku i szyi matka zalała się łzami. Nie mogła uwierzyć, że przez zwykłe przytyki przeoczyła niezwykle ważny symptom ciężkiej choroby!

fot. YouTube @ABC Action News

Brud i brak higieny czy jednak objaw ciężkiej choroby? Matka tej dziewczyny nie mogła uwierzyć w diagnozę postawioną przez lekarza

Jest oczywistością, że niemal każda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dąży do tego, by było bezpieczne, zdrowe i miało zapewnione najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak na wiele rzeczy nie mamy bezpośredniego wpływu. Jak przedstawia portal Pikio.pl. historia 14-letniej Panterty pokazuje, że nie powinniśmy bagatelizować nietypowych objawów, które dają pewne choroby.

fot. YouTube @ABC Action News

Nastolatka zaczęła zgłaszać swojej mamie dziwne objawy jak bóle głowy, ciągłe pragnienie i wahania nastroju. Dodatkowo, matka zauważyła dziwny czarny krąg wokół jej szyi, jednak wzięto to za niedokładną higienę. Jednak po paru dniach zrozumiała, że córka nie jest flejtuchem, gdyż ślad nie znikał mimo kąpieli.

Zaniepokojna kobieta zabrała 14-latkę do lekarza i w gabinecie okazało się, że po przeprowadzeniu kilku badań dziewczyna cierpi na… cukrzycę typu drugiego! Czarny krąg wokół szyi był objawem nadprodukcji insuliny! Dziewczyna została poddana leczeniu i obserwacji.

To przykład na to, że warto dokładnie obserwować swój organizm i ciało, a także bacznie przyglądać się bliskim. Możemy w ten sposób wyłapać chorobę szybciej niż lekarze!

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA