Sprawa emerytur kobiet z rocznika 1953 nadal nie rozwiązana. Jak zauważył Fakt, o tym, że sprawa jesty priorytetem zapowiadał już pół roku temu wiceminister rodziny Marcin Zieleniecki . Ministra już nie ma, restort nie podaje konkretnych teminów.
Sprawą ostatnio zajął się Fakt, który w imieniu jednej z emerytek postanowił interweniować w sprawie świadczenia. O sprawie zrobiło się głośno. Wreszcie głos postanowił zabrać premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press
Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press
Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press

Rząd zamierza zacząć działać w sprawie emerytek 1953

Sprawą nowelizacji ustawy dotyczących emerytów z rocznika 1953, obiecał zająć się Mateusz Morawiecki. Jak czytamy w Pikio, które powołuje się na ustawę z 1 stycznia 2013 roku "wysokość emerytury przysługującej w związku z osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego powinna być pomniejszana o wypłacone dotychczas tzw. emerytury wcześniejsze".
Sprawą zajmował się Trybunał Konstytucyjny, który zgodnie stwiedził, że panujące przepisy sa krzywdzące oraz nakazał zmianę prawa. W ubiegłym roku Trybunał Konstytucyjny zakwestionował ustawę w stosounku do emerytów z 1953 roku.
- Na Radzie Ministrów zdecydowaliśmy się naprawić błąd, niechlujność legislacyjną z czasów rządów PO. W przypadku osób z rocznika 1953 przy podwyższeniu wieku emerytalnego jeszcze dodatkowo pognębiono te osoby - zapowiedział premier Morawiecki.

Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego emeryci z rocznika 1953 doczekają się wreszcie nowelizacji.

Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JAK KORONAWIRUS WPŁYNĄŁ NA INNE CHOROBY? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ZABRAŁA GŁOS W TEJ SPRAWIE