Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś, 16 czerwca pod budynnkiem Sejmu. Mężczyzna z nieznanych przyczyn postanowił oblać się łatwopalnym środkiem i podpalić. Zachowanie, które kierowało 48-latkiem badane jest przez śledczych.
Do dramatycznej sceny doszło pod Sejmem. Mężczyzna podpalił się pod pomnikiem Armii Krajowej. Stołeczna policja, która sprrawowała wówczas służbę pod Sejmem dotarła na miejsce jako pierwsza. Na szczęście udało się w porę pomóc mężczyźnie.
Mężczyzna podpalił się pod Sejmem
- Mogę potwierdzić, że faktycznie doszło do takiego zdarzenia - w krótkim komunikacie wypowiedziała się Polska Agencja Prasowa.
Jak podaje Polsat News mężczyzna z nieznanych przyczyn postanowił oblać się łatwopalnym środkiem i podpalić.
Stołeczna policja, która sprrawowała wówczas służbę pod Sejmem dotarła na miejsce jako pierwsza. Do zdarzenia doszło w okolicacch 13.30. Mężczyźnie nic nie dolega. Został przetransportowany do spzitala.
- Koło Sejmu pojawił się mężczyzna, który oblał się jakąś substancją i podpalił. Natychmiast zareagowali policjanci znajdujący się w pobliżu, którzy wraz z przechodniami ugasili mężczyznę. Został on przekazany załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala - powiedział w rozmowie z Onetem nadkomisarz Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w Śródmieściu
Póki co nieznane są motywy mężczyzny. Jak wiadomo nie kierowały nim pobudki polityczne. Przy mężczyznie nie znaleziono żadnego transparentu ani ulotek.