Gwiazda uwielbianego przez miliony Brytyjczyków kultowego serialu „Coronation Street”, Jake Parr, zauważył dom ukryty między drzewami na Mapach Google i postanowił sprawdzić i zbadać sprawę tajemniczej posiadłości w ramach swojego projektu fotograficznego „Abandoned (Opuszczony)”.

32-letni Jake Parr pochodzący z Manchesteru często poszukuje najdziwniejszych i najwspanialszych budynków i budowli w ramach swojego projektu fotograficznego „Abandoned (Opuszczony)”.

Aktor najbardziej znany jest z występów w wielu programach telewizyjnych, takich jak legendarny serial BBB „Coronation Street”, Judge Rinder's Crime Stories. Zagrał również w czekających na premierę w kinach „Szybkich i Wściekłych”.

Przed epidemią koronawirusa i lockdownem w Wielkiej Brytanii Jake szukał nieruchomości na terenie Crewe, po tym, jak zauważył ją na Mapach Google. Za szpalerem drzew i zarośniętych krzaków kryła się opuszczona posiadłość - i fotograf-amator nie zawiódł się tym, co zobaczył.

fot. mirror.co.uk/Jake Parr

Aktor Jake Parr odkrył niesamowity dom, który został opuszczony w hrabstwie Cheshire

- Nigdy nie ujawniam dokładnej lokalizacji miejsc, które znajduję, ale ten niesamowity dom mieści się w pobliżu Crewe w Cheshire. Miejsca, do których trafiam są stare i opuszczone, więc nigdy nie wiem, co tam odnajdę. Ten dom wyglądał tak, jakby ktoś go opuścił i nigdy nie wrócił. W domu były jeszcze buty i maszyna do szycia, na piętrze znajdowały się nawet łóżka! łóżka wciąż były w domu - a do tego ogromna puszka Quality Street, która była znacznie większa od tych, które dostajemy teraz (popularne wśród Brytyjczyków cukierki)! – powiedział Jake Parr dziennikarzom „The Mirror”.

Elewacja nieruchomości, choć zaniedbana, wykazuje do dziś spory potencjał dzięki wspaniałej strukturze i kolumnom otaczającym drzwi wejściowe. Po wejściu do posiadłości tapeta na korytarzu złuszcza się, a ładny geometryczny wzór podłogi jest ledwo zauważalny pod stertą gruzu, ziemi i brudu.

fot. mirror.co.uk/Jake Parr

Wśród ziemi i gruzu leżało kilka książek i czasopism, które leżały otwarte - w tym strona „Daily Star” z 18 sierpnia 2000 roku, a także maszyna do szycia, para eleganckich męskich butów i duża puszka cukierków Quality Street.

Na górze można zobaczyć jedną z sypialni wypełnionych połamanymi meblami oraz gałęzie drzewa wpychające się przez okno do domu.

fot. mirror.co.uk/Jake Parr

Podczas swojego „urban exploration”, bo tak profesjonalnie nazywa się podobne wędrówki po opuszczonych miejscach Jake zauważył w ogrodzie porozrzucane części samochodowe i materac.

- To moje hobby - mówi Jake Parr.

fot. mirror.co.uk/Jake Parr

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA