Kwiaty potrafią być piękną ozdobą domu lub ogródka, gdy są odpowiednio dobrane. Podpowiemy, które kwiaty idealnie sprawdzą się na balkonie lub tarasie.

Kwiaty idealne na balkon

Aksamitka

Aksamitka fot. Zielony Ogródek
Aksamitka fot. Zielony Ogródek

Aksamitki to kwiaty, które idealnie czują się na balkonach. Ich wysokość sięga od 15 do 75 centymetrów. Aksamitki kochają słońce dlatego tez mogą rosnąć na balkonach narażonych na jego duże natężenie.

Begonie

Begonia  fot. Zielony Ogródek
Begonia fot. Zielony Ogródek

Kolejnymi kwiatami nadającymi się na balkon są begonie. Kwiaty te sięgają do 20 cenymetów wysokości. Podobnie njak aksamitki uwielbiają słońce. Kwitną od czerwca aż do pierwszychj przymrozków.

Bratki

Bratek fot. Zielony Ogródek
Bratek fot. Zielony Ogródek

Bratki to jedne z najpopularniejszych kwiatów, które podobnie jak większość roślin balkonowych czy tarasowych, uwielbiają słoneczne stanowiska. Bratki rosną do 20 cenymetrów wysokości. Kwitną od marca do czerwca.

Pelargonia rabatowa

Pelargonia fot. Zielony Ogródek
Pelargonia fot. Zielony Ogródek

To jedna z najczęściej spotykanych balkonowych roślin. Pelargonia lubi stanowikso słoneczne i półcieniste. Zaletą pelargonii jest to, że ma ona wiele odcieni. Można hodowac je np. w bieli, mróżu, czerwieni czy fiolecie. Kwitnie od maja aż do pojawienia się pierwszych przymrozków.

Surfinia

Surfinia fot. Zielony Ogródek
Surfinia fot. Zielony Ogródek

Nazwą tą określa się pewne odmiany petunii, które charakteryzują się zwisającym pędami. Surfinie to kwiaty osiągające od 20 cm nawet 2 metrów wysokości. Surfinie jak wiekszosc kwiatów balkonowych, preferują słoneczne stanowisko. Kwitną od maja aż do pojawienia się pierwszych przymrozków.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: WŁAŚCICIEL ROZERWANEGO BALONU WIDOKOWEGO SZACUJE STRATY. SOBOTNIA BURZA ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH [WIDEO]

Jak informował portal Życie: DODATKOWE PIENIĄDZE DLA EMERYTÓW. NA ILE SENIORZY MOGĄ LICZYĆ W PRZYSZŁYM ROKU