W programie Youtubera Rafała Gębury „7 metrów pod ziemią” niedawnym gościem był ksiądz Piotr Śliżewski, który postanowił odpowiedzieć na najbardziej kontrowersyjne i frapujące Polaków pytania dotyczące finansowania parafii i duchowieństwa.

Kapłan był wyjątkowo szczery i dokładnie opowiedział, jak wygląda finansowa strona życia przeciętnego polskiego księdza. Wielu Polakom wydaje się, że księża obrastają w luksusy, a „taca” przeznaczana jest na przyjemności. Nic z tych rzeczy!

Ksiądz w „7 metrów pod ziemią” opowiedział o kulisach kapłańskiej posługi. Zdradził na co przeznaczane są pieniądze z tzw. tacy

Ksiądz Piotr Śliżewski był wyjątkowo szczery w wywiadzie przeprowadzanym przez Rafała Gęburę na potrzeby odcinka talk-show „7 metrów pod ziemią”. Kapłan opowiedział o kulisach swojej codziennej pracy, nastrojach wśród duchowieństwa, a także o tym, na co przeznaczane są darowizny i jak wyglądają finanse przeciętnej polskiej parafii. Wierni mogą być zaskoczeni!

Na pytanie o to, z czego utrzymują się księża w Polsce ksiądz Piotr Śliżewski odpowiedział wprost – źródeł finansowania jest wiele, wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

- Wiesz, jest 41 diecezji w Polsce. Księży jest 31 tysięcy. To jest bardzo zróżnicowane. Od terenu: czy jest bardziej pobożny czy mniej. Czy masz jakieś dodatkowe funkcje, lekcje w szkole – tłumaczył ksiądz w odcinku „7 metrów pod ziemią”.

Wytłumaczył, że w jego przypadku podstawą utrzymania się katecheza w szkole i nauczanie dzieci w wymiarze 20 godzin tygodniowo. Jak sam przekonuje, wikariusz nie dostaje z tzw. „tacy” nawet złotówki. Na co zatem przeznaczone są pieniądze zbierane podczas mszy świętej?

- Są przekazywane na utrzymanie kościoła, a druga część pieniędzy z tacy przekazywana jest na sprawy diecezjalne. W moim wypadku to szczecińsko-kamińska, jedna z najmniej pobożnych, więc słabo dotowana – powiedział bez ogródek ksiądz Śliżewski.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE I TANIE SPOSOBY NA UCIĄŻLIWE KOMARY. DZIĘKI ICH WYKORZYSTANIU ZAPOMNISZ O PROBLEMIE ZE SWĘDZĄCYMI UGRYZIENIAMI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA