Kościół jest raczej ostatnim na liście miejsc, w których spodziewamy się spotkać futrzastego czworonoga, jednak historia tego psa jest absolutnie unikatowa. Mieszkańcy niewielkiego miasteczka we Włoszech przyzwyczaili się jednak do widoku tego psa, a po jego odejściu tęsknią za kochaną mordką. Trudno uwierzyć, że nie będzie już im towarzyszył na wspólnej modlitwie. To jego przykład, jak setki innych podobnych, udowadniają, że miłość zwierzęcia do człowieka może przekraczać wszelkie bariery – nawet świata życia i śmierci.

Jak to możliwe? Kościół i nabożeństwa były dla właścicielki tego psa niezwykle istotne, stąd po jej śmierci świątynia stała się jego drugim domem.

Psiak zaczął pojawiać się w kościele w niewielkim włoskim San Donaci. Ten nietypowy gość zachowywał się jednak godnie w domu Boga, a historia, która kryje się za jego codziennymi odwiedzinami w kościele porusza do głębi.

Ojciec Donato Panna, który był proboszczem kościoła w San Donaci witał psa o imieniu Tommy na każdej mszy. Psiak nie szczekał, ani w żaden inny sposób nie zakłócał przebiegu litrugii, co ogromnie dziwiło zgromadzonych wiernych. Jak był zawsze mile widziany – przekonuje serwis Kochamy Zwierzaki, cytowany przez Pikio.pl.

fot. NikonArte Facebook

Pies, który codziennie chodził na mszę. Niesamowita historia w małej włoskiej miejscowości

Psiak trafił do Włoszki, Marii Margherity Lochi przypadiem, gdy kobieta znalazła przerażonego szczeniaka w szczerym polu. Maria zmarła w 2013 roku i 7-letni Tommy po pogrzebie właścicielki zaczął przychodzić do kościoła, gdzie po raz ostatni widział swoją panią. Rozumiał, że najpewniej tu uda mu się spotkać z właścicielką. Pies, co oczywiste, nie rozumiał, że pani odeszła i już nigdy jej nie zobaczy.

Tommy przychodził jednak do kościoła wytrwale, czym rozczulił wiernych i szybko stał się sensacją w Internecie. Niestety, psie serce nie wytrzymało rozłąki z panią. Tommy, przewieziony przez syna Marii do kliniki weterynaryjnej w Fasano zmarł na zawał serca. Śmierć ukochanej właścicielki musiała mocno wpłynąć na zdrowie zwierzaka.

fot. NikonArte Facebook

Jak informował portal „Życie: PLOTKI O ELŻBIECIE JAWOROWICZ POTWIERDZIŁY SIĘ. GŁÓWNA ZAINTERESOWANA KOMENTUJE MEDIALNE DONIESIENIA

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF CUGOWSKI ZNALAZŁ SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ. „ROK, DWA PRZEŻYJĘ BEZ GRANIA, ALE CO DALEJ?”. JEGO EMERYTURA NIE WYSTARCZA NA WIELE

Portal „Życie” pisał również: DO SEJMU WPŁYNĄŁ WNIOSEK O WOTUM ZAUFANIA DLA RZĄDU. PODCZAS WYSTĄPIENIA MATEUSZA MORAWIECKIEGO PADŁY BARDZO OSTRE SŁOWA