"Polscy Łowcy Burz" codziennie publikują najświeższe doniesienia meteorologiczne, które są aktualizowane na bieżąco. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje o nadciągającej nad południe Polski potężnej burzy.

Polscy Łowcy Burz informują

Burz w ciągu dnia nie będzie zbyt dużo, jednak mieszkańcy terenów górskich i podgórskich powinni mieć się na baczności. Szczególnie w rejonie zachodnim wystąpić mają bardzo niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Temperatury w ciągu dnia mogą przekroczyć 30 stopni Celsjusza w całym kraju.

Polscy Łowcy Burz

Nieco bardziej intensywny rozwój zjawisk konwekcyjnych prognozowany jest na zachodzie, południowym zachodzie i południu kraju, zwłaszcza na terenach górskich i podgórskich, gdzie czynnikiem wymuszającym ruch powietrza do góry będzie ukształtowanie terenu. YouTube Późnym wieczorem i w pierwszej części nocy sporo burz może pojawić się wzdłuż zachodniej granicy kraju, co będzie związane ze strefą zbieżności wiatru, która rozwinie się nad wschodnimi Niemcami i być może sięgnie południowo-zachodniej części naszego kraju.

Polscy Łowcy Burz

Należy pamiętać, aby zabezpieczyć mienie przed rozpoczęciem burz i silnych podmuchów wiatru. należy się wówczas powstrzymać przed zbędnym wychodzeniem na zewnątrz, gdyż mogą pojawić się długotrwałe ośrodki burzowe o charakterze stacjonarnym.

YouTube

Przynieść one mogą potężne opady deszczu prowadzące do podtopień.

O tym pisaliśmy: Minister edukacji Dariusz Piontkowski ogłosił ważną decyzję dotyczącą otwarcia szkół. Czy uczniowie wrócą na lekcje w tym roku szkolnym

Zerknij też tutaj: Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje do wiernych w sprawie Bożego Ciała. O tym wierni muszą pamiętać