Najnowsze ustalenia WHO zostały przekazane na specjalnej konferencji prasowej w Genewie, co pozwala sądzić, że wyniki badań są wiążące i właściwe. Rezultaty przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia testów przedstawiła światu doktor Maria Van Kerkhove, dyrektor działu chorób i chorób odzwierzęcych instytucji.

Okazuje się, że bezobjawowo chorzy na COVID-19 w zasadzie bardzo rzadko… zarażają innych. Przeczy to zatem całkowicie pierwotnej teorii o ochronie osób z grup ryzyka przed tymi, którzy są nosicielami koronawirusa, ale nie mają żadnych objawów!

Według WHO nosiciele koronawirusa bez objawów bardzo rzadko zarażają otoczenie

Maria Van Kerkhove przedstawiła jasno, że chorzy na COVID-19, którzy nie wykazują żadnych objawów zakażenia nie przyczyniają się praktycznie w ogóle do rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa! Dlaczego? Ponieważ niezwykle rzadko zarażają osoby zdrowe.

źródło: Pexels

To, co wykryła WHO stoi w całkowitej sprzeczności z poprzednimi ustaleniami naukowców, którzy zgodnie twierdzili, że to właśnie ta wielka grupa zakażonych koronawirusem, którzy nie wykazują żadnych objawów choroby są potencjalnie najbardziej niebezpieczni, szczególnie dla osób z grup ryzyka – starszych, chorych, szczególnie na choroby onkologiczne, z obniżoną odpornością itd.

Argumentowano, że przez brak świadomości choroby i stanu zdrowia nie zachowują środków ostrożności i ścisłego reżimu sanitarnego, co powoduje większy zasięg zarażonych przez nich osób.

WHO bazowała w tym badaniu na raportach stworzonych przez naukowców z wielu krajów na świecie, którzy przyglądali się kontaktom osób zdrowych z bezobjawowo chorymi na COVId-19.

- Obserwują bezobjawowe przypadki i nie znajdują dalszego przekazu (koronawirusa – przyp. red) –Marię Van Kerkhove cytuje serwis o2.pl na bazie doniesień „New York Post”.

Jak informował portal „Życie”: PREZES NACZELNEJ RADY LEKARSKIEJ PODAŁ WAŻNE DLA POLAKÓW INFORMACJE. SĄ BARDZO NIEPOKOJĄCE

Przypomnij sobie: KOLEJNE DUŻE OGNISKO KORONAWIRUSA W POLSCE. TYM RAZEM W JEDNYM ZE SZPITALI. PRAWIE 100 OSÓB ZARAŻONYCH

Portal „Życie” pisał również: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA PŁYNĄ Z MINISTERSTWA ZDROWIA. ZANOTOWANO DRASTYCZNY WZROST ZAKAŻEŃ W POLSCE