Jak donosi "Interia", dzisiejszego popołudnia, 8 czerwca resort zdrowia podał niepokojące informacje o drastycznym wzroście zakażeń koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło pięć osób.

Niepokojący raport dzienny

Na facebookowym koncie Ministerstwa Zdrowia pojawił się dzienny raport dotyczący aktualności w ilości zakażeń koronawirusem w kraju. Są one bardzo niepokojące, gdyż aż ciężko uwierzyć w tak drastyczny wzrost zachorowań. Kolejny raz widać, że województwo śląskie jest na smutnej czołówce w ilości nowych przypadków. Ministerstwo Zdrowia na swoim profilu na Facebooku podaje:

Mamy 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (175), łódzkiego (77), mazowieckiego (74), małopolskiego (29), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (6), podlaskiego (5), podkarpackiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1). ❗ Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-M Warszawa, 82-K, 80-M, 62-M Wrocław, 71-M Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. ➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 2️⃣7️⃣ 1️⃣6️⃣0️⃣/1 166 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Ponad to, resort zdrowia udostępnił liczbę wykonanych testów w Polsce na stronie gov.pl. Według danych z 1 czerwca bieżącego roku, w sumie w kraju wykonano 1071140 testów, z czego najwięcej w województwie mazowieckim, bo aż 276783 testy. Resort ze smutkiem donosi, że dzisiaj zanotowano w sumie 1166 ofiar śmiertelnych.

Ministerstwo Zdrowia na Facebooku przypomina także o możliwości skorzystania z e-wizyty medycznej, która pomaga ograniczyć wychodzenie pacjenów z domu do niezbędnego minimum.

Facebook/Ministerstwo Zdrowia

O tym pisaliśmy: Dziadek przekazał stary dom wnuczce, a przed odejściem nakazał wyrwanie jabłoni. To, co ukrył, zaskoczyło wszystkich

Zerknij także tutaj: Czy to kolejne ognisko koronawirusa w Polsce? Zakażone dziecko w przedszkolu