Nowe informacje dotyczące koronawirusa zostały przekazane przez Ministerstwo Zdrowia. Jak podaje Wirtualna Polska dziś odnotowano 142 nowe przypadki zarażenia koronawirusem, 13 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus pozostaje tematem numer jeden na całym świecie. W Polsce bardzo szybko wprowadzono obostrzenia, których zadaniem było (i nadal jest) spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19, tak, by służba zdrowia nadążała z leczeniem i hospitalizacją osób, które tego wymagają.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

Wiele osób krytykuje działania, które sprawiły, że już teraz łatwo jest domyślić się, iż polska gospodarka będzie przechodziła kryzys. Trzeba jednak przyznać, że dzięki temu w naszym kraju sytuacja, choć daleka od idealnej, jest bardziej opanowana niż swego czasu np. we Włoszech czy Francji.

Tabela nowych zakażeń prezentuje się następująco: łódzkie (54 przypadki), śląskie (31), mazowieckie (28), małopolskie (8), dolnośląskie (7), podlaskiego (5), świętokrzyskie (4), opolskie (3), kujawsko-pomorskie (1), lubuskie (1).

"Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem" - informuje resort zdrowia.

Jak podaje WP, w raporcie przekazanym przez Ministerstwo Zdrowia mowa o 60-latce, 67-latce, 90-latce, 91-latce, 59-latce z Wrocławia, 86-latce, 83-latku z Legnicy, 71-latku z Kędzierzyna-Koźla, 69-latku z Przemyśla, 61-latku, 73-latku, 90-latce z Radomia, 84-latce z Warszawy.

Łącznie w Polsce zarażonych koronawirusem 24 687 osób. Jak do tej pory zmarło 1 115 osób.

Jak informował portal „Życie”: POTĘŻNE ZMIANY WE WŁADZACH RADIOWEJ TRÓJKI. POJAWIŁA SIĘ INFORMACJA O TYM, KTO ZASTĄPI DOTYCHCZASOWEGO DYREKTORA STACJI, TOMASZA KOWALCZEWSKIEGO

Przypomnij sobie: OBYWATELE PYTAJĄ, ILE PAŃSTWO PRZEZNACZA ŚRODKÓW NA FUNDUSZ KOŚCIELNY. CO NA TO RZĄD?

Portal „Życie” pisał również: NASTOLETNIA MATKA BYŁA PRZEKONANA, ŻE JEJ DZIECKO NIE PRZEŻYŁO PORODU. TO, CO STAŁO SIĘ 69 LAT PÓŹNIEJ TO PRAWDZIWY CUD