Gotowanie jest dla niektórych przyjemnością, a dla innych niestety koniecznością. Niektórzy z lenistwa dodają do zup produkt, który ma fatalny wpływ na nasz organizm. Co to takiego?

Ten produkt znajduje się w każdej kuchni

Wiele osób wręcz nie lubi gotować i robi to z czystego przymusu. W takiej sytuacji często osoby te sięgają po gotowe produkty, gdyż z lenistwa nie chcą robić bardziej skomplikowanych potraw.

Przyprawy. Źródło: bezmapy.pl
Przyprawy. Źródło: bezmapy.pl
Przyprawy. Źródło: bezmapy.pl

W takiej sytuacji bardzo często, zamiast robienia własnego wywaru do zup, sięgają po kostki rosołowe. Jest to ogromny błąd, gdyż w tym produkcie znajduje się masa chemii.

W składzie kostek rosołowych możemy znaleźć przede wszystkim sól. Co jeszcze? Między innymi glutaminian sodu (E-621), glutaminian sodu (E-621), ale też inozynian disodowy (E-631) czy guanylan disodowy (E-627)oraz inozynian disodowy (E-631).

Niestety te „ulepszacze smaku” mają bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. Mogą wywoływać palpitację serca, rozdrażnienie, nudności, zaparcia, zawroty głowy, pogorszenie koncentracji, czy bezsenność.

Kostka rosołowa. Źródło: pinterest.at
Kostka rosołowa. Źródło: pinterest.at
Kostka rosołowa. Źródło: pinterest.at

Ponadto w kostce rosołowej znajduje się także szkodliwy karmel amoniakalny (E-150c). Może od prowadzić do bezpłodności oraz poważnych problemów z żołądkiem i wątrobą.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE ZMIANY W PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW. MOŻESZ ZAPŁACIĆ MANDAT W WYSOKOŚCI 5 TYSIECY ZLOTYCH, NIE PROWADZĄC NAWET POJAZDU. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZY POGODY NA LATO BUDZI NIEPOKÓJ. METEOROLODZY TWIERDZĄ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ ZMAGAĆ Z GWAŁTOWNYMI ZJAWISKAMI ATMOSFERYCZNYMI I SUSZĄ