Niewielkie stado koników polskich – pięć klaczy i jednego ogiera wałacha – spotkał nieciekawy los. Winą trzeba obarczyć nieostrożnych turystów, którzy mimo wyraźnego zakazu dokarmiali jedzeniem dla ludzi te piękne zwierzęta. Teraz koniki cierpią na silną niestrawność, a ogierowi trzeba było podać silne leki, aby doszedł do siebie. Leśniczy apelują o rozwagę!

Koniki polskie to rasa pochodząca od innego wymarłego na ziemiach polskich gatunku – tarpana, który żył na terenach Królestwa Polskiego do końca XVII wieku. Ten niewielki gatunek konia osiąga wymiary ok. 130 cm w kłębie i charakteryzuje się dość krępą budową ciała. Ich wadą jest wielkie łakomstwo, które doprowadziło do nieprzyjemnej sytuacji.

Koniki polskie z silną niestrawnością w Nadleśnictwie Tuszyma. Winni turyści, którzy mają za nic zakaz dokarmiania!

Niewielkie stado koników polskich znajduje się pod opieką leśniczych z Nadleśnictwa Tuszyma od 1995 roku. W zagrodzie często pojawiają się turyści, jednak wielu z nich nie stosuje się do obowiązującego zakazu dokarmiania tych pięknych zwierząt. To spowodowało, że łącznie sześć koników polskich znajduje się obecnie pod ścisłą opieka weterynaryjną, przyjmuje leki, a ogier nawet kroplówkę.

Problemem jest duże łakomstwo tego gatunku, który można spokojnie nazwać „wszystkożernym”. Stąd problem z niestrawnością, bo koniki pochłonęły dosłownie wszystko, co dali im turyści odwiedzający zagrodę w ostatnich dniach. Niestety, jak się okazało, część podanego pokarmu nadawała się na śmietnik, a nie dla koni!

- Wszystkie konie zostały poddane leczeniu i są pod stałą opieką weterynaryjną. Dodatkowo klacz Hrabina przyjmuje leki domięśniowo a wałach Teksas musi również przyjmować lek dożylnie w kroplówce – poinformował „Super Express” Artur Święch z Nadleśnictwa Tuszyma.

Gepostet von Nadleśnictwo Tuszyma Lasy Państwowe am Mittwoch, 27. Mai 2020

Zobacz także: POLICJA POSZUKUJE MĘŻCZYZNY, KTÓRY PERFIDNIE OSZUKAŁ STARUSZKĘ POPULARNĄ METODĄ. KAŻDA POMOC JEST NA WAGĘ ZŁOTA

Może zainteresuje Cię to: JANUSZ M. ZROBIŁ PRZEKRĘT NA 50 MILIONÓW ZŁOTYCH, I PRZEPADŁ JAK KAMIEŃ W WODĘ. WPADŁ PRZEZ ZDJĘCIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: CZY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKÓŁ TO DOBRA DECYZJA? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ EKSPERT, PROFESOR KRZYSZTOF SIMON. JEST PRZEKONANY O SŁUSZNOŚCI SWOICH SŁÓW