Czy pandemia koronawirusa w Polsce się kończy? Jak się okazuje, nie. Prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, a także kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych w Białymstoku zapewnia, że nie widać spadku zarażeń koronawirusem.

Nie widzimy spadku epidemii. Trudno mówić o tym, że mamy jakąś zmianę– stwierdził w rozmowie z RMF FM.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił, że liczba zachorowań na koronawirusa maleje. Innego zdania jest ekspert prof. Flisiak.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

Czy to już koniec pandemii?

Innego zdania niż polski rząd jest prof. Flisiak. Jego zdaniem praktyki rządzących są eksperymentem.

– Jeśli się okaże, że, mimo że odmrażamy, gdy jest stała liczba zachorowań, a te zachorowania nie wzrosną, to będzie to, być może znaczyło, że te obostrzenia w ogóle nie były potrzebne – stwierdził w rozmowie redakcją z RMF FM.

Jak podaje Super Express, otwarcie kin, oper, cyrków, teatrów czy baletów oraz filharmonii będzie mieć miejsce już 6 czerwca. Odbywać się będą także koncerty plenerowe oraz wesela dla maksymalnie 150 osób.

Szykuje się kolejne ognisko zachorowań

– Myślę, że to jest bardzo duże ryzyko, że z takiego wesela będziemy mieli ognisko epidemiczne, zwłaszcza w województwach, w których dalej obserwujemy wysoką liczbę zakażeń – powiedział Prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Jak będą wyglądać wesela w tym roku?/screen Pxhere
Jak będą wyglądać wesela w tym roku?/screen Pxhere
Jak będą wyglądać wesela w tym roku?/screen Pxhere

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ MA NOWY SAMOCHÓD. POTRZEBOWAŁA GO PO TYM, JAK POPRZEDNIE ZABRAŁ JEJ MĄŻ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI