Z raportu Państwowego Zakładu Higieny, wynika, że jednym z największych zagrożeń, które w kontekście koronawirusa pojawią się w tegoroczne wakacje, będzie to dotyczące plaż, a konkretniej tego, w jakiej odległości od siebie będą wypoczywać turyści.

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? /theconversation.com/
Jak bezpiecznie spędzić wakacje? /theconversation.com/

W wystosowanym do Głównego Inspektoratu Sanitarnego NIZP-PZH piśmie, czytamy o tym, że na plażowicze powinni zachowywać dwumetrowy dystans. W piśmie znajduje się także informacja o tym, jakie zagęszczenie powinno panować na kąpieliskach i jest ono równe 6-ciu metrom kwadratowym na osobę.

Plaża. Źródło: dzielnicastylu.pl
Plaża. Źródło: dzielnicastylu.pl
Plaża. Źródło: dzielnicastylu.pl

Plaże „pomieszczą” aż 1/3 mniej turystów niż dotychczas

Jak zauważa Państwowy Zakład Higieny dopilnowanie polskich turystów, udających się na wypoczynek nad Bałtykiem, będzie niemalże niemożliwe. Jak wiadomo plaże w Polsce nie są w żaden sposób regulowane.

Państwowy Zakład Higieny proponuje, by kąpieliska były w jakiś sposób pilnowane i przypominały o obowiązku zachowania zasad zalecanych przez sanepid. Pomysłem autorów pisma jest także to, by plaże i kąpieliska podzielić na sektory i określenie liczy osób, jaka może przebywać w każdym z nich.

"Pożądane jest prowadzenie obserwacji wejść na plażę, liczenie wchodzących i opuszczających ją osób"

Wakacje. screen: polityka
Wakacje. screen: polityka

"optymalnie byłoby, aby na plaży przebywało ok. 1/3 przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego".

Przypomnij sobie o… KIEDY BĘDZIE MOŻNA I ŚĆ DO LEKARZA? POLACY CZEKAJĄ NA OTWARCIE PRZYCHODNI

Jak informował portal Życie: WIEDZIAŁ, ŻE ZAKAŻA. ODMÓWIŁ LECZENIA I WIELOKROTNIE POJAWIAŁ SIĘ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Portal Życie pisał również o… LEŚNICY APELUJĄ DO POLAKÓW O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. BLISKIE SPOTKANIE Z TYM GADEM MOŻE SIĘ OKAZAĆ BRZEMIENNE W SKUTKACH