W psychologii stosowanie obrazków do tzw. pierwszych skojarzeń i w ten sposób diagnozowanie pacjenta jest jedną z najstarszych metod praktyki terapeutycznej, znanej od czasów Freuda. Szybko ta metoda weszła do kanonu jako psychozabawa, która pozwala w pewien sposób określić charakter i podejście do świata osoby patrzącej na dany obrazek.

W ten sposób nasza podświadomość jest w stanie wyjść na powierzchnię i w formie nieszkodliwej rozrywki powiedzieć naprawdę wielką prawdę o nas samych. Nie wszyscy jednak są na to gotowi, więc warto przemyśleć, czy chcemy zmierzyć się z faktami o naszej osobowości.

To, co zobaczysz na tym obrazku jako pierwsze zdradza Twój charakter

Nasza podświadomość kryje ogrom tajemnic, których odkrycie od lat jest dla specjalistów z zakresu psychologii i psychoterapii wielkim polem do pogłębionych badań. Niewielu z nas wie, że za szereg naszych działań, decyzji, tryb myślenia odpowiada właśnie to, co znajduje się głęboko ukryte w podświadomości.

Jak przekonuje serwis Pikio.pl, właśnie takie psychozabawy jak pierwsze skojarzenie w trakcie patrzenia na obrazek może pomóc w jej treningu. Czy zatem widzisz jako pierwsze klif, kotka czy może twarz?

źródło: brightside.me

Osoby, które jako pierwsze zwróciły uwagę na klif są optymistyczne, lubią towarzystwo i źle czują się samotnie. W otwarty sposób podchodzą do innych ludzi, potrafią ich do siebie przekonać i z łatwością dostrajają się do otoczenia, nawet do nowych osób. Kreatywność, wyobraźnia i odwaga w realizacji zamierzeń czy pasji to ich domena.

Jeśli na obrazku jako pierwsza rzuci się nam w oczy twarz to znak, że widzimy świat we wszystkich jego odcieniach i rozwijamy naszą kreatywność. Wysoka inteligencja to nasza najważniejsza cecha, a dążenie do realizacji zamierzeń jest kluczem w życiu. Jesteśmy estetami zwracającymi uwagę na piękno i sztukę.

Ci, którzy zobaczyli na początku kota to skrajni racjonaliści, powściągliwi, nie pozwalający się wyprowadzić z równowagi. Osoby te są lojalne, odpowiedzialne, a w życiu ważna jest dla nich ambicja i chęć rozwoju własnej osobowości.

Może zainteresuje Cię to: ZNAKI ZODIAKU POTRAFIĄ W BEZPOŚREDNI SPOSÓB KSZTAŁTOWAĆ NASZ CHARAKTER. CZAS, W KTÓRYM PRZYSZLIŚMY NA ŚWIAT MA KLUCZOWE ZNACZENIE DLA NASZEGO ŻYCIA

Zobacz także: MĄŻ PRZEGLĄDAŁ STARE ZDJĘCIA ŻONY. NAGLE ODKRYŁ ZASKAKUJĄCĄ PRAWDĘ O ICH ZWIĄZKU

Portal "Życie" informował o: TRZY SKUTECZNE SPOSOBY NA OKNA CZYSTE, JAK NIGDY DOTĄD. BĘDĄ CZYSTE I LŚNIĄCE