Jednym z najgorętszych tematów ostatnich tygodni są wybory prezydenckie. To właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się, jaką formę przybiorą tegoroczne wybory prezydencki. To, co zaproponował rząd jest zaskakujące!

Wybory 2020. Jak będą wyglądały?

Dziś ogłoszone zostało oświadczenie, które wydali prezes PiS Jarosław Kaczyński, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i szef Porozumienia Jarosław Gowin, jak się okazuje, Polacy dalej są zdezorientowani. Jak wyglądać będą tegoroczne wybory?

Jak podaje Pikio, wybory prezydenckie 2020 będą mogły przebiegać w dwojaki sposób. O co chodzi? Będą mogły być przeprowadzane zarówno w sposób korespondencyjny, jak i w lokalach wyborczych. Wszystko dzięki nowej ustawie, która podpisana została 12 maja.

Czy wybory korespondencyjne będą obowiązkowe? Źródło: prawokonsumenckie.pl
Czy wybory korespondencyjne będą obowiązkowe? Źródło: prawokonsumenckie.pl
Czy wybory korespondencyjne będą obowiązkowe? Źródło: prawokonsumenckie.pl

Wybory prezydenckie 2020

Co ciekawe, z wypowiedzi prezesa PiS wynika, ze przyszłość wyborów w dalszym ciągu jest w zawieszeniu, wszystko przez polityków opozycji, którzy jego zdaniem perfidnie je opóźniają.

- Stanął znów w dyskusji publicznej problem terminu wyborów. Niektórzy chcą w dalszym ciągu odrzucić rozwiązania konstytucyjne i przyjąć inny termin. Stoją za tym partykularne interesy, a nie interes Polski. ci, którzy to proponują (inne terminy wyborów - red.), sieją zamęt i za nic mają konstytucję – powiedział Kaczyński.

- Nasze stanowisko jest jednoznaczne, wspólne. Wybory będą przeprowadzone, jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania się temu, to będziemy wykorzystywali wszystkie środki, jakie przynależą państwu, po to, by prawo zostało wykonane - mówi szef PiS.

Kaczyński stwierdził także, że ostateczny możliwy termin to 28 czerwca. Pozwoliłby on na zaprzysiężenie prezydenta 6 sierpnia.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

To też może cię zainteresować: ZUPEŁNIE NOWE ZASADY W SKLEPACH. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ ZMIANY W PROWADZENIU HANDLU PODCZAS PANUJĄCEJ SYTUACJI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KIEDY PÓJDZIEMY DO TEATRU, KINA LUB NA KONCERT? MINISTER KULTURY PIOTR GLIŃSKI PODAŁ DATĘ

O tym się mówi: INFORMACJA, NA KTÓRĄ CZEKALI WSZYSCY AKTYWNI POLACY. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POINFORMOWAŁ O TERMINIE ZNIESIENIA ISTOTNEGO OBOSTRZENIA