Rządzący wymyślili, że w niektórych zakładach pracy Polacy otrzymają bon o wartości 1000 zł., który będzie można przeznaczyć na wakacje jedynie w Polsce! To zaskakująco niska cena, za którą można spędzić jedynie weekend w pensjonacie w nadmorskiej małej miejscowości.

W ten sposób rząd chce wesprzeć Polską turystykę, któraś ich zdaniem jest jedną z gałęzi polskiej gospodarki, która w dobie koronawirusa ucierpiała najbardziej. PiS zamierza na ten cel przeznaczyć aż 7 miliardów złotych, które znacznie obciążą aktualny budżet państwa.

Wakacje. screen: polityka
Wakacje. screen: polityka

Rząd kusi dofinansowaniem, o co chodzi?

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw jest zdania, że bon powinni otrzymać wszyscy płacący podatki obywatele, nie jedynie Ci, którzy mieszczą się w widełkach, nawet jeśli suma miałaby być niższa niż 1000 złotych.

- Uważamy, że taki bon, nawet jeżeli będzie miał niższą wartość od obecnie deklarowanej, powinni otrzymać wszyscy Polacy płacący podatki, Wiele biur turystycznych może już powrotu prosperity nie doczekać, zwłaszcza że coraz więcej ludzi unika pośredników w planowaniu wakacji i rezerwuje sobie transport i noclegi na własną rękę.

Wakacje. Źródło: Youtube
Wakacje. Źródło: Youtube
Wakacje. Źródło: Youtube

- Jest to zapewne jakaś szansa dla krajowych usługodawców z tej branży. Głównym klientem w polskich górach czy nad Bałtykiem w dalszym ciągu są nasi rodacy, więc przy braku zagranicznej konkurencji istnieje szansa na to, że branża na brak pracy narzekać nie będzie. – mówi z rozmowie z „Rzeczpospolitą”.