Jak podaje portal „Deccoria”, brudzące gołębie są zmorą wszystkich polskich miast. Och odchody na balkonach, parapetach oraz na karoserii samochodów są nieprzyjemne i uciążliwe. Nieczystości nie tylko uprzykrzają życie, ale stanowią także zagrożenie przez znajdujące się w nich bakterie, wirusy i pasożyty.

Przygotowanie do sprzątania

Zaczynając porządkowanie balkonów i parapetów z ptasich odchodów pamiętać należy o środkach ostrożności, takich jak jednorazowe rękawice, a jeśli nieczystości jest bardzo dużo także w foliowe ochraniacze na buty oraz maseczki na twarz.

Porządkowanie należy zacząć od usunięcia nieczystości za pomocą łopatki i szufelki. To, co zostanie należy wyczyścić szczotką o sztywnym (plastikowym lub metalowym) włosiu. Po przygotowaniu balkonu możemy przystąpić do właściwego jego oczyszczania.

Pixabay

Preparaty i środki

Balkony możemy czyścić zarówno przy użyciu specjalistycznych środków do czyszczenia ptasich odchodów, które są dostępne w sklepach, jak i domowymi sposobami. Do usuwania odchodów gołębi dobrze sprawdzą się środki o kwaśnym odczynie, takie jak ocet, kwasek cytrynowy, a nawet sok z cytryny.

Niezależnie od tego, na który środek czyszczący się zdecydujemy, po rozpyleniu go na nieczystościach należy odczekać nawet kilkanaście minut, by miał szansę zadziałać. Jeśli za pierwszym razem całe zabrudzenia nie zejdą, zabieg należy powtórzyć. Jeśli zaś uda się je usunąć od razu, balkon opłukujemy wodą i czekamy aż wyschną.

Karoseria auta

Jeśli odchody gołębi pojawią się na karoserii samochodu lub innej powierzchni zabezpieczonej lakierem, dużą rolę odgrywa czas. Im jest on krótszy, tym lepiej. Odchody należy usunąć miękką i wilgotną ściereczką. Możemy skorzystać z roztworu octu z wodą lub specjalnych preparatów.

Warto również pamiętać o regularnym woskowaniu karoserii naszego samochodu oraz innych metalowych powierzchni pokrytych lakierem, które narażone są n kontakt z odchodami gołębi. Wosk ochroni je przed działaniem ptasich nieczystości oraz mikrouszkodzeniami.

Pixabay

A może wy macie swoje sprawdzone sposób na usuwanie ptasich odchodów?

To też może cię zainteresować: Skuteczny sposób na czystą spłuczkę. To niewiarygodne, że utrzymanie czystości, może być tak łatwe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdumiewające słowa Łukasza Szumowskiego o koronawirusie. Czy to oznacza koniec pandemii w Polsce

O tym się mówi: Policja ostrzega przed nowym sposobem oszustów. Nową metodą mogą naciągnąć tysiące osób i pozostawić je z długami