Jak podaje „Super Express”, Agata Duda towarzysząca mężowi w czasie wizyty w Jednostce Wojskowej AGAT, rozmawiała z kobietami służącymi w jednostce. Były podziękowania, a także kilka bardzo ważnych słów.

Wizyta w jednostce wojskowej

W ostatni poniedziałek prezydent Andrzej Duda wspólnie z żoną Agatą Dudą odwiedził jednostkę wojskową AGAT. Wszystko w ramach obchodzonego właśnie Święta Wojsk Specjalnych. Pierwsza dama rozmawiała z kobietami służącymi w wojskach specjalnych. Padło kilka bardzo ważnych słów.

„Stają Panie ramię w ramię ze swoimi kolegami, wypełniając te same zadania (…) Chcę Paniom pogratulować odwagi i determinacji” – powiedziała pierwsza dama, nie ukrywając swojego podziwu dla żołnierek. Pierwsza dama odniosła się również do tego, w jaki sposób postrzegane są kobiety wykonujące zawody uznawane za męskie. Co powiedziała?

YouTube/24gliwice

Życzenia i nie tylko

„Chcę dziś Paniom życzyć, wyrażając moje uznanie i podziw: niech tak właśnie będzie. Niech liczą się efekty i jakość wykonywanych przez Panie zadań. Niech szacunek i respekt będą związane wyłącznie ze stopniem wojskowym i dokonaniami, a najwyższy profesjonalizm pozwoli Paniom zapomnieć o różnicy płci w sferze zawodowej” – powiedziała Agata Duda.

Wiele osób podkreśla wartość tych słów i konieczność zmiany w mentalności wielu z nas. W żadnym zawodzie płeć nie powinna wysuwać się na plan pierwszy – powinien liczyć się profesjonalizm i dokonania. Dotyczy to zresztą każdego aspektu naszego życia.

Pixabay

Przekonały was słowa pierwszej damy?

To też może cię zainteresować: Polskie władze zapowiadają nowe mandaty. Niektóre będą mieć związek z panującą sytuacją

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy złożył wraz z żoną oświadczenie majątkowe. Jaki majątek mają państwo Trzaskowscy?

O tym się mówi: Autorytet w dziedzinie epidemiologii zabrał głos w sprawie maseczek. Co takiego powiedział prof. Andrzej Horban