Sytuacja w Polsce w ostatnich tygodniach zmienia się niezwykle dynamicznie. Na początku roku nikt nie pomyślałby, że czeka nas nowa rzeczywistość, ciężko byłoby się domyślić, jak bardzo zmieni się codzienność.

Noszenie maseczek w przestrzeni publicznej to jeden z ważniejszych obowiązków, który obejmuje wszystkich poza drobnymi wyjątkami. Nakaz ten obowiązuje od 16 kwietnia.

Polacy zauważają, że nie jest to komfortowe, a oddychanie z zasłoniętym nosem oraz ustami sprawia dyskomfort i jest trudniejsze – co stanowi problem szczególnie w cieplejsze dni, a lato zbliża się wielkimi krokami. Dlatego z niecierpliwością czekają na czas, gdy nakaz przestanie obowiązywać.

Zdaniem profesora Andrzeja Horbana, krajowego konsultanta ds. chorób zakaźnych, noszenie przez Polaków maseczek było zupełnie bezsensu.

Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube

Co dalej z maseczkami?

Jak powiedział prof. Andrzeja Horbana, największy w Polsce specjalista oraz autorytet w dziedzinie epidemiologii, noszenie maseczek ochronnych przez Polaków jest bezsensu.

- Nie ma żadnego sensu, aby testować 38-milionowy naród co tydzień. Żadnego. Są to koszty, a poza tym jest to fizycznie niemożliwe. Bez sensu. Testuje się tylko i wyłącznie osoby z grupy ryzyka. To samo jest z maseczkami. Jeśli w kraju jest 1000 osób zakażonych, to nie ma żadnego sensu, żeby kazać 38 milionom ludzi nosić maski. Jeśli spodziewalibyśmy się, że w kraju jest 100 tys. zakażonych, to już oczywiście tak -powiedział prof. Andrzej Horban.

Przy czym państwo nosicie maseczki, które nie chronią przed zakażeniem. Być może chronicie mnie przed zakażeniem, ale ja noszę porządne maski, bo codziennie chodzę do chorych - dodał.

maseczki na twarzy. Screen:YouTube
maseczki na twarzy. Screen:YouTube
maseczki na twarzy. Screen:YouTube

Przypomnij sobie o… OSTRZEŻENIE DLA KLIENTÓW JEDNEJ Z SIECI DROGERII. OSZUŚCI ZNALEŹLI NOWY SPOSÓB NA ZDOBYCIE WRAŻLIWYCH DANYCH

Jak informował portal Życie: KATARZYNA CICHOPEK ZŁAMAŁA SWOJĄ TWARDĄ ZASADĘ. PO RAZ PIERWSZY POKAZAŁA CÓRKĘ NA INSTAGRAMIE, FANI AKTORKI NIE MOGĄ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ