Istnieje wiele roślin, które mogą pięknie ozdobić nasze mieszkanie. Dodatkowym atutem posiadania sporej ilości kwiatów jest również fakt, że większość z nich doskonale oczyści powietrze, a także pomoże nam się zrelaksować.

Jednak są takie rośliny, których należy się wystrzegać – mogą zaszkodzić nie tylko zwierzętom, ale również ludziom. To szczególnie ważne dla osób, w których mieszkaniach przebywają dzieci – maluchy mogą zjeść fragmenty roślin, a skutki mogą się okazać opłakane.

Uważaj na te rośliny! Są bardzo szkodliwe

Kwiat/zamiokulkas fot. fajnyogrod.pl
Kwiat/zamiokulkas fot. fajnyogrod.pl
Kwiat/zamiokulkas fot. fajnyogrod.pl

Anturium

Jednym z najpopularniejszych kwiatów, które możemy spotkać w naszych domach jest Anturium. Mimo popularności tej rośliny nie każdy wie, jak bardzo może być ona szkodliwa dla naszego organizmu. Kontakt z tą rośliną może skończyć się wysypką. Połknięcie jej kawałka może spowodować obrzęk gardła, języka i warg, co skutkować może trudnościami w oddychaniu.

Cyklamen perski

Znany inaczej także fiołek angielski, to roślina, w której bulwach wytwarzają się trujące saponiny oraz cyklamina. Substancje te w kontakcie z naszymi jamą ustną, mogą powodować nudności, wymioty, trudności z oddychaniem, biegunki, drgawki. Pamiętajmy, by podczas przesadzania rośliny używać rękawiczek!

Kwiaty. Źródło: YouTube
Kwiaty. Źródło: YouTube
Kwiaty. Źródło: YouTube

Oleander pospolity

To roślina, która najczęściej zdobi nasze balkony czy tarasy. Oleander to kwiat, który posiada w sobie trujący sok, który wydobywa się z rośliny po jej przecięciu. Kontakt z sokiem może skutkować podrażnieniami skóry. Kiedy połknie sie kawałek kwiatu, może to doprowadzić do zatrucia a nawet osłabienia serca.

Przypomnij sobie o… OSTRZEŻENIE DLA KLIENTÓW JEDNEJ Z SIECI DROGERII. OSZUŚCI ZNALEŹLI NOWY SPOSÓB NA ZDOBYCIE WRAŻLIWYCH DANYCH

Jak informował portal Życie: KATARZYNA CICHOPEK ZŁAMAŁA SWOJĄ TWARDĄ ZASADĘ. PO RAZ PIERWSZY POKAZAŁA CÓRKĘ NA INSTAGRAMIE, FANI AKTORKI NIE MOGĄ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ