Każdy z nas posiada w domu multum pożeraczy energii. Mowa tu o szeregu urządzeń, które pobierają ogromne ilości prądu. Teraz, kiedy sytuacja zmusiła nas do pozostania w domach, nasze rachunki z pewnością okażą się sporo wyższe. Na szczęście istnieje patenty, które pozwalają zaoszczędzenie. Jakie?

Jak oszczędzić na prądzie?

Po pierwsze- wyłącz niepotrzebne urządzenia

Pierwsza, a zarazem najprostsza i najrozsądniejsza zasada polega na odłączeniu od prądu zbędnych urządzeń. Często zdarza nam się zapomnieć o ładowarce, która może leżeć i czerpać energię przez kilka dni niepotrzebnie. Warto także wyłączać grające radio oraz telewizor, którego aktualnie nie oglądamy. Co więcej warto także wyłączać komputery wtedy, kiedy przed nimi nie pracujemy.

AGD używane ekonomicznie

Większość z nas posiada w domu zmywarkę. Nie jest tajemnica, ze urządzenie to pochlania spore ilości energii. Warto wiec korzystać z niej z głową. Sprzed należy uruchamiać wtedy, kiedy jest pełen. Zasada ta powinna dotyczyć także korzystania z pralki.

Co ze światłem?

Aby zmniejszyć rachunki za prąd, warto wymienić żarówki na ledowe. Żarówki LED pobierają aż 5 razy mniej energii od zwykłych.

Czajnik elektryczny, używać?

Czajniki elektryczne to prawdziwe pożeracze energii, dlatego wiec jeżeli musimy z nich korzystać, róbmy to umiejętnie. Na przykład nie zapełniajmy całego czajnika robiąc herbatę dla jednej osoby.

Przypomnij sobie o… KOLEJNE ZMIANY W POCZCIE POLSKIEJ. DOTYCZĄ ONE PRZESYŁEK

Jak informował portal Życie: NAWET 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH KARY ZA NIEPRZESTRZEGANIE JEDNEGO Z PRZEPISÓW. MOŻNA SŁONO ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ROZTARGNIENIE