Jak podaje "Pikio", Jadon i Anais McDonald z Knox w Indianie, urodzili się połączeni głowami we wrześniu 2015 r. Bliźniacy zostali rozdzieleni w październiku 2016 r. Podczas 27-godzinnej operacji w szpitalu w Nowym Jorku Rodzice Nicole i Christian mówią, że Jadon ma się dobrze, gdy mówi, uczy się czytać i może poruszać się z chodzikiem. Anais jest przykuty do wózka inwalidzkiego, ma trudności z mówieniem i cierpi na napady padaczkowe 15 razy dziennie.

Niewiarygodnie trudna praca chirurgów

YT

Operacja, która odbyła się w dniach 13 i 14 października 2016 r., kosztowała 2,5 miliona dolarów i trwała niewiarygodnie 27 godzin. Po tym, jak bliźniacy przybyli do szpitala w lutym, planowano czterostopniową procedurę separacji, częściowo za pomocą technologii drukowania 3D do mapowania anatomii chłopców.

40-osobowy zespół chirurgiczny był częściowo prowadzony przez dr Jamesa Goodricha, który specjalizuje się w rozdzielaniu bliźniaków połączonych czaszkami. Dwa miesiące później, w grudniu, Jadon i Anais zostali przeniesieni do Szpitala Dziecięcego Blythedale w Westchester Country, aby rozpocząć rehabilitację. We wrześniu rodzina - nie mając swoich korzeni na środkowym zachodzie - przeprowadziła się do Knox w stanie Indiana.

Szczęście rodziców

YT

Chłopcy po operacji mieli zupełnie inne doświadczenia. Jadon nauczył się mówić, a nawet chodzi, choć z pomocą chodzika. Anais nie może jednak chodzić i porusza za pomocą specjalnie zaprojektowanego wózka inwalidzkiego i ma problemy z mówieniem. Rozwinął także egzemę tak ciężką, że Nicole powiedziała, że jego kostki i nogi przypominają „surowe mięso”. Ponadto Anais cierpiał z powodu do 15 napadów dziennie, które zmieniłyby go w warzywo.

YT

„Myślałam, że tracę go na zawsze i byłam zdruzgotana” - powiedziała Nicole. „Trudno było dostrzec, że był na tej samej ścieżce co Jadon, a potem coś się wydarzyło - wydarzyło się wiele rzeczy - aby wyciągnąć go z wyścigu na minutę”.

Jednak Nicole powiedziała, że ​​Anais jest obecnie najbardziej stabilną medycznie osobą, jaką kiedykolwiek był. Niedawno usunięto migdałki, co pozwoliło mu na samodzielne oddychanie. Teraz może również podnieść głowę i zaczął zbierać przedmioty i bawić się zabawkami.

YT

Nicole i Christian powiedzieli, że to doświadczenie uczyniło ich bliższymi niż kiedykolwiek wcześniej. „Myślę, że z każdym dniem stajemy się silniejsi i lepsi. Mam na myśli to, że mówią, że wiesz, czasem trudne okoliczności - powiedział Christian. „Przechodzisz przez ogień, wychodzisz silniejszy po drugiej stronie i myślę, że to z pewnością prawda. To zdecydowanie uczyniło nas lepszymi parami.

Jak informował portal Życie: DONALD TUSK POKAZAŁ ZDJĘCIE Z WNUCZKĄ. BYŁY PREMIER JEST ROZPROMIENIONY, TEN WIDOK CHWYCI KAŻDEGO ZE SERCE Portal

Życie pisał również o… GWIAZDA PROGRAMU TVN NIE MA ZA CO ŻYĆ. FANI MAJĄ JEJ DOŚĆ