Jak co roku Głowny Urząd Statystyczny publikuje pełną listę najczęściej używanych i najpopularniejszych nazwisk w Polsce, uzupełniając ją również o najczęściej nadawane małym obywatelom naszego kraju imiona w poprzednim roku kalendarzowym. Na stronie dane.gov.pl możemy dokładnie sprawdzić, ile osób w Polsce nosi to samo nazwisko, co my.

Wśród nazwisk wiele ciekawych pozycji, a na wysokim miejscu znalazło się nazwisko naszego najbardziej znanego piłkarza, Roberta Lewandowskiego. Polaków, którzy dzielą je z napastnikiem Bayernu Monachium jest aż 92 903! Kto znalazł się na pierwszym miejscu?

GUS opublikował ranking najpopularniejszych imion w Polsce. Na podium klasyka

Akurat w tej materii w Polsce nieodmiennie podium zajmują trzy najbardziej charakterystyczne nazwiska, czyli Nowak – których jest w Polsce 203 980, Kowalski/Kowalska – odpowiednio 137 987 osób i Wiśniewski/Wiśniewska. Osób, które dzielą nazwisko z liderem zespołu Ich Troje jest 109 896.

Kto pojawia się potem? Polacy, którzy noszą to samo nazwisko, co 2/3 kabaretu Ani Mru Mru, czyli Wójcik. To 99 098 osób. Na piątym miejscu uplasowało się nazwisko Kowalczyk (97 537 osób), które stało się sławne na całym świecie dzięki znanej polskiej biegaczce narciarskiej – Justynie Kowalczyk.

Na kolejnych miejscach mamy nazwiska: Kamiński/Kamińska – 94 829 osób, Lewandowski/Lewandowska – 92 903 osoby, a także Zieliński/Zielińska – 90 658 osób, Szymański/Szymańska – 88 381 osób i Woźniak – 87 981 osób.

Jak brzmią najmniej popularne nazwiska w Polsce? Jest ich sporo!

Gus przedstawił również najmniej popularne nazwiska w Polsce. Są to Kuban, Kumala, Macierzyński, Morawiak, Mućko, Niełacny, Nytko, Ojrzyński, Pieczyrak i Piekacz.

źródło: Pexels

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS