Już w najbliższą sobotę wznowione zostaną rozgrywki w ramach Bundesligi. Rywalizacja rozpocznie się od meczu Bayernu Monachium z Unionem Berlin.

Przed najbliższymi rozgrywkami piłkarze Bayernu Monachium zostali poddani obowiązkowej tygodniowej kwarantannie w luksusowym hotelu. Wygląda na to, że zawodnicy niemieckiej drużyny postanowili przyłączyć się także do akcji edukacyjnej i pokazać innym, jak zachować higienę podczas pandemii koronawirusa.

Piłkarze uczą, jak przestrzegać zasad higieny

W krótkim filmie instruktażowym udział biorą Robert Lewandowski, Serge Gnabry, David Alaba oraz Joshua Kimmich. Został nakręcony po to, by w obrazowy sposób pokazać innym, jakich zasad higieny należy przestrzegać.

Robert Lewandowski. Źródło: Youtube
Robert Lewandowski. Źródło: Youtube
Robert Lewandowski. Źródło: Youtube

Piłkarze zauważają, jak ważne jest odpowiednie noszenie maseczki ochronnej – prawidłowe założenie maski daje gwarancję ochrony. Należy zakryć nos i usta, a także upewnić się, że nasza maseczka przylega do twarzy, gdyż tylko w ten sposób zapewni nam i innym bezpieczeństwo.

Przypominają również, że nie należy dotykać rękami twarzy podczas noszenia maski. Zaznaczają, jak ważne jest częste i dokładne mycie rąk, na których możemy nieświadomie przenosić wirusa.

Piłkarze doradzają, by pamiętać o tym, że dokładne mycie rąk powinno trwać ok. 20-30 sekund. Zaznaczają także, jak kichać oraz kaszleć. Jak podkreślają gwiazdy piłki nożnej – kichać i kaszleć należy w zgięcie łokcia, nie dłoń.

Następną rzeczą, na którą zwrócili uwagę, jest stosowanie oddzielnych ręczników, sztućców i innych przedmiotów codziennego użytku przez każdego z nas. Zminimalizuje to ryzyko zarażenia.

Robert Lewandowski. Źródło: Youtube
Robert Lewandowski. Źródło: Youtube
Robert Lewandowski. Źródło: Youtube

Kolejnym ważnym punktem jest częste wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy. Przypominają także o zachowywaniu bezpiecznej odległości, która wynosi co najmniej 1,5 m.

W zabawnym filmiku piłkarze przedstawiają wszystkie zasady. Forma nagrania jest bardzo przystępna i może przypaść do gustu nie tylko fanom piłki nożnej.

Przypomnij sobie o… DODA ZADZIWIŁA SWOICH FANÓW OGROMNĄ ZMIANĄ. OBOK JEJ NOWEGO ZDJĘCIA NIE MOŻNA PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE

Jak informował portal Życie: SYN KATE I WILLIAMA MA TRUDNOŚCI W NAUCE? KSIĘŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA SZCZERĄ WYPOWIEDŹ

Portal Życie pisał również o… DZIŚ DZIEŃ PIELĘGNIARKI. PAPIEŻ ZŁOŻYŁ SPECJALNE PODZIĘKOWANIA PRACOWNIKOM SŁUŻBY ZDROWIA, NAZWAŁ ICH „ŚWIĘTYMI Z SĄSIEDZTWA”