Ale ile wiesz o życiu aktorki? Miał wszystko: głód i nieodwzajemnioną miłość, małżeństwo i zdradę oraz prawie ucieczkę od korony.

Rodzice Audrey poparli nazistów

Audrey urodziła się baronowa Ella van Heemstra, jej rodzina sięga początków XVI wieku. Ojciec - Irlandczyk Joseph Victor Anthony Hepburn-Ruston, o którym znacznie mniej wiadomo. Istnieje wersja, że ​​pochodzi z Australii. Ella i Joseph nie dogadywali się dobrze - kiedy Audrey miała 6 lat, jej ojciec porzucił ich po skandalu spowodowanym przez Ellę, gdy złapała go w łóżku z nianią.

W latach 30. oboje rodzice zaangażowali się w politykę, aktywnie wspierali nazistów, przeciwstawiali się Żydom, brali udział w nazistowskich spotkaniach. Ella była nawet wśród zwolenników brytyjskiego związku faszystów. Jednak po zajęciu Arnhem Ella porzuciła swoje poglądy i zaczęła nie mniej aktywnie pomagać Ruchowi Oporu. Józef trzymał się tej pozycji do końca życia.

39 kg

Po rozwodzie rodziców Audrey mieszkała z matką w Arnhem, podczas II wojny światowej miasto zostało zajęte przez Niemców. Potem przyjęła pseudonim Edd, ponieważ nazwa „angielska” została uznana za niebezpieczną.

Gdy naziści się pogarszali, Holendrzy również mieli trudności. Jedzenie się zmniejszało, Audrey przypomniała sobie, jak próbowała przetrwać w 1944 roku, jedząc trawę, pokrzywy i cebulki tulipanów. Pod koniec wojny Audrey ważyła tylko 39 kg.

Hepburn był intensywnym palaczem

Hepburn zaczął palić jako nastolatek. Przez resztę życia dużo paliła - dwie lub trzy paczki dziennie. Paliła nawet podczas przerw podczas kręcenia „Historii zakonnicy”, dzięki czemu palenie stało się jej bohaterką. Nawet kiedy ludzie zaczęli mówić o zagrożeniach związanych z tytoniem, nie porzuciła nawyku.

„Mam grzechy”, powiedziała.

Ostatecznie, w tym palenie, doprowadziło Audrey na śmierć w młodym wieku.

Jej życie osobiste było ... skomplikowane

Audrey nazwała Jamesa Hansona swoją pierwszą miłością. Wybrała suknię ślubną, para umówiła się na randkę, Audrey przymierzyła strój i ... zmieniła zdanie. Powiedziała, że ​​ich małżeństwo nie potrwa długo, ponieważ ich kariera nie jest zgodna z życiem rodzinnym. W publicznym oświadczeniu Audrey powiedziała: „Kiedy się ożenię, chcę być naprawdę żonaty”.

Audrey miała poważny romans z ówczesnym małżeństwem Williamem Holdenem, który rozpoczął się podczas kręcenia Sabriny. Miała nadzieję poślubić go i mieć dzieci, ale porzuciła go, gdy dowiedziała się, że jej wybranka wykonała wazektomię.

Później, pracując nad sztuką Ondine, Audrey poznała swojego pierwszego męża, Mel Ferrera. Nawiasem mówiąc, to małżeństwo było już czwarte. Mieszkali razem przez 14 lat. Audrey urodziła od niego dziecko. Po rozwodzie Audrey cierpiała na ciężką depresję, na którą leczyła ją włoska psychiatra Andrea Dotti, z którą później wyszła za mąż, urodziła drugiego syna, Luca. Ale po 13 latach ich para rozpadła się z powodu niewierności obojga małżonków.

Audrey nie miała więcej małżeństw, ale przez długi czas pozostawała w związku z aktorem Robertem Voldersem, z którym żyła przez ponad dziesięć lat, aż do swojej śmierci.

Rzuciła się na cele charytatywne

Hepburn przeszedł na emeryturę po filmie „Czekaj do ciemności” w 1967 roku, pomimo piątej (i ostatniej nominacji do Oscara). Chociaż w końcu Audrey wróciła kilkakrotnie na ekran, była zdeterminowana do pracy na misjach humanitarnych. W 1988 roku została mianowana Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

Ostatnie lata życia spędziła w Somalii, Etiopii i Bangladeszu. Hepburn twierdziła, że ​​po II wojnie światowej wysiłki organizacji ONZ pomogły jej i innym dzieciom w Holandii, a ona chciała spłacić ten dług wdzięczności.

Rak

Podróż do Somalii i Kenii od 19 do 24 września 1992 roku była jej ostatnią. Podczas podróży aktorka zaczęła odczuwać ból brzucha. Lekarze w Afryce nie postawili diagnozy i zasugerowali, że przerwie podróż. Audrey odmówiła.

W październiku odkryła guz w okrężnicy. Przeszła operację, a lekarze liczyli na lekarstwo, ale wyniki były rozczarowujące. Ostatnie święta spędziła ze swoimi dziećmi i nazwała ten czas najszczęśliwszym w swoim życiu. Zmarła w 1993 roku w 64 roku życia.

Brat kontra brat

Po śmierci Audrey jej dwaj synowie - Luca Dottie i Sean Ferrer - załatwili sprawę dotyczącą rzeczy matki. W 2015 r. Spotkali się w sądzie, próbując ustalić, kto jest właścicielem jej ubrań, biżuterii, scenariuszy, kostiumów i nagród. Sędzia próbował uczciwie dzielić nieruchomość, ale w 2017 roku Luka i Sean ponownie zaczęli wnosić pozew.

Przypomnij sobie o… WDOWA PO WITOLDZIE PYRKOSZU NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ MĘŻA. CO BYŁO DLA NIEJ NAJTRUDNIEJSZE