Pewnego razu facet przyszedł do mędrca i poprosił o radę. „Moja rodzina zawsze ma pretensje. Żyjemy dobrze, polubownie i szczęśliwie, ale kiedy się kłócimy, wszystko się załamuje.

Nie mogę tego dłużej robić! Pomóż mi zrozumieć, o co chodzi? ” Mędrzec pomyślał i odpowiedział: „Przynieś mi jutro dzban kwaśnego wina, a pokażę ci, czym jest uraza”.

Zgodnie z ustaleniami następnego dnia rano facet przyniósł dzban pełen pełnego kwaśnego wina.

Mędrzec wyjął kilka kielichów i powiedział: „Uraza jest jak wino, cierpliwość jest jak kielich. Wlewając wino - czekaj na kłopoty.

Napełnij małą miskę i wypij. Facet był zaskoczony, ale zrobił to, co nakazał mędrzec, skrzywił się, ale połknął kwaśne wino. „Widzisz, misa jest znowu pusta i nie ma urazy.

To właśnie robi kochająca osoba. Życie z tak przyjemnym i beztroskim. Ale ile wina możesz wypić?

„Obawiam się, że nie uda mi się pokonać drugiego pucharu!” Facet powiedział smutno.

„Jeśli dodasz dużo wina, prędzej czy później ktoś nie chce pić. Teraz napełnij mnie małą miską. ” Zanim facet zdążył uzupełnić wino, mędrzec nalał mu kubek do twarzy. „Tutaj znowu pusty.

Niektórzy ludzie nie połykają urazy. Mają dość małego kubka. Ich temperament jest krótkotrwały, ale porywczy. Wylewanie się jest droższe. Ale nie mają pretensji. Potem mędrzec wyjął dużą miskę i jak tylko facet ją napełnił, wylał ją na głowę.

„Tak właśnie robią cierpliwi ludzie. Mają dużą miskę; napełnianie nie jest łatwe. Czasami piją od niej łyk, ale każą ci pić z zarośli. Kubek się przepełnia - poczekaj na kłopoty. Trudno żyć z takimi ludźmi, ale skandali jest mniej ”.

Drżącymi rękami facet napełnił ostatnią wielką miskę. Napełniłem go po brzegi i czekałem. Mędrzec jednak uniósł kubek za uchwyty, a wino spłynęło przez szczelinę na dole. „To łzy. Cierpliwość takich ludzi jest ogromna.

Picie kwaśnego wina nie pozwala na pychę; picie cię jest miłością. Jeśli nie dodasz, z czasem miska znów się opróżni. Życie z takimi ludźmi jest przyjemne i beztroskie.

Ale jeśli cierpliwość się przepełni… ”, facet zmrużył oczy w oczekiwaniu, że wino zostanie rozbryzgane mu w twarz, ale mędrzec tylko odsunął kubek na bok,„… wtedy stracisz tę osobę. Z czasem wino wypłynie, ale nie będziesz doładowywać. ”

Facet wstał i ukłonił się: „Dziękuję, mędrzec, za tak cudowną lekcję. Teraz wszystko jest dla mnie jasne. ”

„Co rozumiesz?”

„Albo moja ukochana zmieni swój kielich ...”

„Więc ...”

„Albo znajdę inny, z bardziej odpowiednim statkiem.”

„Głupiec” - westchnął smutno starszy - „na początek weź sobie mniejszy dzban”.

Może zainteresuje Cię to: SZEŚCIOLATEK NAPISAŁ LIST DO SWOJEJ NAUCZYCIELKI. JEGO TREŚĆ WYWOŁAŁA PORUSZENIE

Polecamy także: PIĘCIOLETNI CHŁOPIEC OCALIŁ SWOJĄ SIOSTRĘ Z POŻARU. PÓŹNIEJ WRÓCIŁ DO PŁONĄCEGO DOMU

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: JAK SIĘ POZBYĆ MAŁYCH MUSZEK W KWIATACH DONICZKOWYCH. SĄ NA TO SKUTECZNE, DOMOWE SPOSOBY