Nie jest nowością, że zwierzęta mają mocno wyostrzone zmysły, szczególnie węch. Przeciętny pies jest w stanie rozpoznać o wiele więcej zapachów niż człowiek, czuje wszystko z większej odległości i w dużej mierze to właśnie przy pomocy węchu poznaje otaczający go świat.

Jednak zwierzęta często nie mają świadomości o niebezpieczeństwach, które na nie czyhają. Ten pies również nie mógł wiedzieć, co właśnie wącha.

Jednak gdy tylko jego opiekunka zauważyła, czym jest niezwykłe znalezisko, zaczęła uciekać razem ze swoim pupilem.

Dziwne znalezisko psa

Pies podczas spaceru ze swoją opiekunką przystanął i wąchał dziwną rzecz. Jego opiekunka zainteresowała się tym i podeszła bliżej, by zobaczyć, co tak zainteresowało zwierzę.

Cała sytuacja rozegrała się na jednej z angielskich plaż, a to, co zaciekawiło psa, znajdowało się w piasku. Na początku opiekunka czworonoga uznała, że rzecz, która tak zaciekawiła jej psa, to ogromna meduza.

Jednak pozbyła się złudzeń, gdy podeszła odpowiednio blisko. Wtedy to do jej nosa doleciał zapach, który rozpoznała. Chwilę później przyjrzała się z bliska temu, co go wydzielało.

Był to ogromny bąbel gęstej substancji, lekko przypominający białą, mętną galaretę. Kobieta wiedziała już, z czym ma do czynienia, i szybko odeszła, zabierając ze sobą swojego psa.

Jak się okazało, ten przedziwny bąbel to skupisko oleju palmowego. Tego rodzaju osady tworzą się w rurach kanalizacyjnych i później wypływają z nich właśnie jako maź o charakterystycznym zapachu.

Skupiska oleju palmowego to zjawisko szkodliwe dla zwierząt oraz ludzi, gdyż znajduje się w nich wiele niebezpiecznych substancji. Właśnie dlatego kobieta zareagowała w ten sposób.

Niepokojący jest fakt, że zwierzęta i dzieci interesują się tak nietypowymi galaretowatymi bąblami i narażone są na niebezpieczeństwo.

Zjawisko to coraz częściej występuje na plażach w Hengistbury Head, Barton oraz Friar’s Cliff w Wielkiej Brytanii.

Przypomnij sobie o… KEANU REEVES PRZYBYŁ DO OSCARÓW Z MATKĄ I PRZYĆMIŁ WSZYSTKIE POZOSTAŁE WYDARZENIA CEREMONII. WIĘC MOŻE TYLKO KEANU

Jak informował portal Życie: NIEMOWLĘ ZOSTAŁO PORZUCONE PRZED DRZWIAMI DOMU. ZNALEZIONO PRZY NIM ZADZIWIAJĄCY LIST

Portal Życie pisał również o… PIĘCIOLETNI CHŁOPIEC OCALIŁ SWOJĄ SIOSTRĘ Z POŻARU. PÓŹNIEJ WRÓCIŁ DO PŁONĄCEGO DOMU