Dzięki nowym zmianom w prawie skarbowym posiadacze domów jednorodzinnych mogą się wzbogacić. Kwota to nie bagatela 100 tysięcy złotych. Jak to zrobić?

Zgodnie z nową ustawą, która w życie weszła z dniem 1 stycznia 2020 roku, na dofinansowanie mogą liczyć wszyscy ci, którzy zamierzają przeprowadzić w swoim domu modernizację systemów ogrzewania.

Może skorzystać z niego każdy podatnik, który odprowadza podatek w wysokości 19 procent oraz opłaca ryczałt z przychodów ewidencjonowanych. Na jednego podatnika przypada kwota w wysokości 53 tysięcy złotych, co w przypadku małżeństwa może zwiększyć wysokość dodatku aż dwukrotnie!

Komu należą się pieniądze?

Jak czytamy na stronie Gov.pl, warunkiem skorzystania z dotacji jest posiadanie już wybudowanego budynku. Nie mogą z niej skorzystać inwestorzy, których nieruchomość jest aktualnie budowana.

„Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich przedsięwzięć termomodernizacyjnych realizowanych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem. Odliczenie dotyczy budynków już wybudowanych. Z ulgi termomodernizacyjnej nie można korzystać w przypadku budynku będącego w budowie.”

Termomodernizację można odliczyć od podatku ze względu na to, że jest ona ulepszeniem umożliwiającym zmniejszenie start elektrycznych oraz domowego zapotrzebowania na energię. W ramach dotacji posiadacze domów mogą wymienić piec węglowy na gazowy, zainstalować nową instalację grzewczą wodą i elektryczną, zamontować pompy ciepła czy kolektory słoneczne.

Dodatkowo mogą otrzymać dofinansowanie na wymianę okien, bram garażowych czy wentylacji.

Przypomnij sobie o… DOBRE WIEŚCI DLA SENIORÓW. DLA TYCH, CO SPEŁNIĄ WARUNKI PRZEWIDZIANO NAWET 2500 ZŁOTYCH